Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У Нацбанку роз’яснили механізм списання знецінених активів
Українські банки можуть позбутися непрацюючих кредитів.
В НБУ назвали ключові критерії, що дозволяють списувати знецінені фінансові активи фінустанов за рахунок резервів під очікувані збитки, передає Banker.ua.
Згідно з даними регулятора, списання знецінених активів стає можливим за умови відсутності обґрунтованих очікувань щодо їхнього відновлення.
Списання здійснюється, якщо за таким активом сформований резерв відповідно до вимог МСФЗ 9 «Фінансові інструменти», а також за наявності одного або декількох критеріїв, наведених Нацбанком.
Згідно з першим критерієм, списання відбувається, якщо погашення суми боргу або його частини є простроченим на більш ніж 36 місяців.
Другий критерій – якщо банк за попередні 36 місяців не отримав істотних платежів (йдеться про більш ніж 10% балансової вартості подібного активу).
У третьому випадку списання стає можливим, якщо протягом попередніх 36 місяців банк не отримує істотних надходжень від реалізації застави або ж звернення стягнення на забезпечення. Також даний критерій «працює», якщо банк в цей період не мав доступу, права викупу або стягнення застави.
Згідно з четвертим критерієм, активи списуються, якщо банк три рази поспіль не зміг здійснити їхню продаж.
І, нарешті, п’ятий критерій «активізується», якщо у банку є інформація, що заборгованість за цими активами була списана іншою фінустановою.
Читайте також: Інтелігентний та консервативний: Єжи Яцек Шугаєв (в.о. голови правління “Кредобанку”) про хобі, банківські звички та рок-музику
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Ощадбанк вирішив підтримати українських медиків, вимушених працювати в надскладних умовах. Так, стратеги фінустанови розробили спеціальну кредитну пропозицію «Звісно, Док», що дозволяє медпрацівникам придбати нерухомість під 9,99% річних.
Коментарі (0)