Ефект від зниження ключової ставки вичерпано? У НБУ підбили підсумки березня

Ліквідність банківського сектору України залишається високою: залишки коштів банків на коррахунках і депозитних сертифікатах Нацбанку близькі до 198 млрд гривень, що утримує ставки на міжбанку біля нижньої межі коридору ставок за операціями НБУ (5,5%).

Минулого місяця обсяг гривневих корпоративних кредитів банків зріс лише на 2,1 млрд гривень (+ 0,5%), чого з урахуванням зниження портфеля в іноземній валюті (-5,4 млрд у гривневому еквіваленті) було недостатньо для збереження загального обсягу кредитів на лютневому рівні. Про це в Facebook пише глава Ради НБУ Богдан Данилишин, передає Banker.ua.

За словами експерта, ставки за новими гривневими кредитами підприємствам минулого місяця зросли з лютневих 8,2% до 8,3%, що приблизно свідчить про вичерпання ефекту від зниження ключової ставки НБУ.

Що ж стосується гривневих кредитів, наданих домашнім господарствам, то тут в березні зафіксовано зростання на 2,4% (+4,2 млрд гривень). Ставки за новими кредитами, зазначає Данилишин, продовжують перевищувати 34% річних.

Обсяг депозитів домогосподарств в банківській системі, за даними голови Ради НБУ, в березні скоротився на 0,2% (-1,6 млрд гривень): сталося це на тлі зменшення залишків коштів на депозитах у валюті на 0,9%.

У той же час, через зниження ставок за депозитами фізосіб даний фінансовий інструмент продовжує втрачати свою привабливість – в березні показник впав з 7,7% до 7,2% (у гривні) і з 1,0% до 0,7% (в іноземній валюті).

Що стосується програми доступного кредитування «5-7-9%», то обсяг кредитів, виданих банками минулого тижня, перевищив 32 млрд гривень: частка нових позик з 5 по 9 квітня становила 77%.

В цілому ж, зазначає Богдан Данилишин, ліквідність банківського сектору України залишається високою: залишки коштів банків на коррахунках і депозитних сертифікатах Нацбанку близькі до 198 млрд гривень, що утримує ставки на міжбанку біля нижньої межі коридору ставок за операціями НБУ (5,5%).

За словами експерта, минулого тижні скорочення коштів на Єдиному казначейському рахунку на 7,7 млрд гривень компенсувало відтік коштів в готівку (на 7,6 млрд за тиждень). Також, зазначає в публікації Богдан Данилишин, у якості рефінансу з 5 по 9 квітня банки отримали 3,4 млрд гривень під 6,5%: 1 млрд терміном на 84 днів залучили 6 банків і 2,4 млрд терміном на 5 років – 10 фінустанов.

Читайте також: Депозити не втрачають популярності: огляд ставок у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, в I кварталі українські банки збільшили обсяг гривневих кредитів на 3%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)