Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У світі фінтеху новий мільярдер: статки уродженця Києва зросли до $2,7 млрд на стрибку акцій
Авторитетне видання повідомило про дворазове зростання акцій Affirm і появу у світі ще одного мільярдера.
Статки одного із засновників Affirm 13 січня зросли до $2,7 млрд, завдяки чому уродженець Києва Макс Левчин став «найновішим серед усіх мільярдерів у фінтеху», повідомляє Banker.ua, посилаючись на матеріали РБК.
Минулого тижня Макс Левчин, який володіє 11% акцій платіжної компанії Affirm, став власником статків у $2,7 млрд. За даними Forbes, уродженець Києва розбагатів завдяки різкому підвищенню вартості паперів Affirm, що розмістилася на біржі Nasdaq 12 січня.
Так, фінтех-компанія продала в рамках лістингу 24,6 млн акцій (ціна кожного паперу склала $49), наростивши капіталізацію до $11,9 млрд. Вже 13 січня котирування Affirm злетіли на 98,45% (до $97,24), а вартість компанії досягла $23,6 млрд.
Варто зазначити, що Affirm – це платіжна компанія, яка була запущена одним із засновників міжнародного платіжного гіганта PayPal Максом Левчіним.
Послуги, які пропонує компанія, надаються за принципом BNPL (абревіатура розшифровується як «buy now pay later»). Там клієнтам фінтех-фірми дається можливість відстрочення платежу через систему швидких споживчих кредитів при здійсненні покупок в режимі онлайн.
Основними суперниками Affirm, які конкурують з компанією в полі BNPL, є Klarna, Sezzle, Quadpay та Afterpay. Сервіси, що працюють за подібним принципом, набули широкого поширення в онлайн-торгівлі – йдеться переважно про такі категорії, як електроніка, одяг, косметика тощо. Але традиційні методи оплати замінити на цьому етапі нездатні.
У Forbes також зазначають, що минулого року у світі спостерігався справжній бум фінтех-стартапів: середня оцінка 11 найбільших фінтех-компаній Сполучених Штатів за підсумками першого півріччя 2021 року склала $19,5 млрд.
Найдорожчими фінтех-стартапами минулого року Forbes назвав американський Stripe (восени фірма оцінювалася в $95 млрд) та європейський Klarna (влітку компанія коштувала $46 млрд).
Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітик Джейкоб Волінські опублікував на FXStreet.com перелік активів, які можуть виступати як надійний захист капіталу від інфляції.
Коментарі (0)