У світі створять нову валюту з приблизно 5% глобального ВВП, – Financial Times

Дві найбільші економіки Південної Америки мають намір створити єдину валюту під назвою «сур» (south). Але на реалізацію проекту можуть піти довгі роки.

Наступного тижня Бразилія та Аргентина оголосять про початок підготовчої роботи щодо створення єдиної валюти, що може призвести до створення другого за величиною валютного блоку у світі, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Financial Times.

Головний Telegram-канал банкірів

Дві найбільші економіки Південної Америки обговорять план створення єдиної валюти на саміті в Буенос-Айресі і запросять інші латиноамериканські країни приєднатися до нього. Спочатку увага буде зосереджена на тому, як нова валюта, яку Бразилія пропонує називати «сур» (south), може стимулювати регіональну торгівлю та знизити залежність від долара США, повідомили чиновники Financial Times.

Спочатку валюта працюватиме паралельно з бразильським реалом та аргентинським песо.

За оцінками FT, валютний союз, що охоплює всю Латинську Америку, становитиме близько 5% світового ВВП. На найбільший у світі валютний союз, євро, припадає близько 14% світового ВВП у доларовому вираженні. Інші валютні блоки включають франк, який використовується деякими африканськими країнами і прив’язаний до євро, та східнокарибський долар. Однак вони охоплюють значно меншу частину світового економічного виробництва.

Водночас реалізація проекту, ймовірно, займе багато років. Наприклад, Європі знадобилося 35 років, щоб створити євро.

Читайте також: Податкові нововведення: історія легалізації та перспективи для IT-галузі в Україні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що один із найбільших криптовалютних кредиторів Genesis подав заяву про банкрутство до суду Мангеттена. Це сталося після того, як крах криптобіржі FTX вдарив по ринку та викликав проблеми з фінансами для низки компаній.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)