Угорський центробанк першим в ЄС знизив процентну ставку

Хоча цього очікували економісти, це сигналізує про початок кінця режиму надзвичайної політики

Центральний банк Угорщини вперше в ЄС знизив процентну ставку в 2023 році, передає Banker з посиланням на Bloomberg.

Головний Telegram-канал банкірів

Центральний банк Угорщини знизив процентну ставку овернайт на 1 процентний пункт до 17% і зберіг базову процентну ставку на рівні 13%.

Угорщина знизила ключову процентну ставку вперше за три роки, починаючи демонтувати надзвичайний монетарний режим, який зупинив розпродаж форинту і допоміг приборкати інфляцію.

Очікується, що цей крок стане першим кроком у багатомісячному циклі послаблення. Угорщина знижує найвищу в ЄС ключову процентну ставку, щоб стимулювати економіку.

Зменшення найвищої вартості запозичень Європейського Союзу, запроваджене з жовтня минулого року, щоб підтримати падіння курсу форинта, може зменшити економічні перешкоди, які сприяли розпалу рецесії, одночасно підвищуючи ризик нового знецінення валюти.

Форинт, який впав на 0,9% по відношенню до євро на початку дня, найбільше серед 23 валют ринків, що розвиваються, які відслідковує Bloomberg, стабілізувався пізніше в той же день і не змінився після зниження курсу. В середині дня падіння скоротилося до 0,4% – 375,25 форинтів за євро.

Читайте також: Зустрічаємо в 2023-му: 5 нових авто на українському ринку

Водночас форинт все ще зростає на 6% порівняно з євро з початку року, оскільки високі відсоткові ставки привабили інвесторів.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Raiffeisen Bank International намагається передати контроль над російським бізнесом акціонерам.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)