Україна може отримати $1,4 млрд від МВФ вже в жовтні-грудні – J.P. Morgan

На тлі нещодавнього розподілу SDR, в рамках якого Україна вже отримала $2,7 млрд, Фонд може виплатити країні меншу суму, допускають експерти.

Міжнародний валютний фонд може виділити Україні транш обсягом $1,4 млрд уже в IV кварталі 2021 року. Такий прогноз міститься в жовтневому EMEA EM Emerging Markets Research, представленому аналітиками J.P. Morgan, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

Експерти J.P. Morgan допускають, що Україна отримає довгоочікуваний транш від МВФ вже в жовтні-грудні поточного року. На їхню думку, сума кредиту може варіюватися від $1 млрд до $1,5 млрд.

Так, на думку експертів, Фонд може виплатити меншу суму на тлі нещодавнього розподілу SDR, в рамках якого Україна вже отримала $2,7 млрд.

Головний Telegram-канал банкірів

Плюс, зазначають в J.P. Morgan, український регулятор продовжить підвищувати облікову ставку: в I кварталі 2022-го показник зросте до 9%, в II-му – до 9,25%, а в IV-му досягне 9,5%.

Що ж стосується перспектив зростання української економіки, то, згідно з прогнозом аналітиків, за підсумками поточного року зростання ВВП країни складе 4,5%, тоді як у 2022 році очікується підйом економіки на 5%.

При цьому прогноз середньорічної інфляції в Україні було підвищено до 9,2% в 2021 році і до 7,8% у 2022-му. Наприкінці цього року інфляція складе 9,5%, а до грудня 2022-го – 8%, зазначають в J.P. Morgan.

Середній курс гривні за підсумками поточного року очікується на рівні 27,4 грн/$ (наприкінці року показник прогнозується на рівні 27,5 грн/$), тоді як у 2022-му девальвація може сягнути 27,9 грн/$ (в грудні наступного року експерти прогнозують курс на рівні 28,5 грн/$).

Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що експерти МВФ переглянули оцінку зростання української економіки в 2021 році: якщо в квітні аналітики прогнозували підйом на рівні 4%, то очікування, озвучені в свіжому WEO, припускають підвищення показника всього на 3,5%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)