Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У 2022-му Україна зможе обійтися без нової програми з МВФ – Гетьманців
Україна отримає два транші, що залишилися, в рамках stand-by, упевнений голова парламентського фінкомітету.
У 2022 році Україна зможе обійтися без термінового підписання нової програми співпраці з МВФ. Таку думку висловив Данило Гетьманцев, який очолює парламентський фінкомітет, інформує Banker.ua з посиланням на дані Інтерфакс-Україна.
За відсутності додаткових потрясінь Україна не матиме проблем з обслуговуванням держборгу та виконанням усіх зобов’язань у поточному році. Відповідно, потреби у терміновому підписанні нової програми з МВФ у другому півріччі 2022-го також не буде, вважає Данило Гетьманцев.
Таким чином, додає він, умови наступної програми співпраці з Міжнародним валютним фондом мають бути подискутовані, а угода – укладена на максимально вигідних для України умовах.
Крім того, глава парламентського фінкомітету вважає, що Україна отримає два транші, що залишилися, в рамках програми stand-by.
Про плани щодо продовження співпраці з Фондом у рамках нової програми раніше заявляли прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова НБУ Кирило Шевченко.
Варто зазначити, що, за даними РБК-Україна, аналітики рейтингового агентства Fitch Ratings прогнозують часткове виділення Міжнародним валютним фондом коштів, що залишилися ($2,2 млрд) в рамках програми SBA до червня.
Водночас, експерти очікують, що Україна зможе розраховувати на підтримку інших міжнародних фінансових партнерів.
У Fitch також повідомляють, що ключовим фактором, що послаблює макростабільність країни та впливає на перспективи України, є загроза російського вторгнення. При цьому базове припущення агентства про те, що конфлікт не загостриться настільки, що загальні економічні показники опиняться під загрозою, зберігається, зазначається в публікації.
Про негативний вплив військової загрози з боку РФ на рейтинги України Fitch Ratings вже заявляло у листопаді 2021-го. При цьому на суттєве погіршення ситуації в агентстві не очікували.
Читайте також: За досягнутою мрією прийде нова, ще глобальніша: як Василь Хмельницький створює бізнес майбутнього в Україні
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Дениса Шмигаля, запуск нової програми співпраці з Міжнародним Валютним Фондом планується після завершення поточної stand-by влітку 2022 року.
Коментарі (0)