Україна за 3-5 років залучить $ 2,2 млрд інвестицій – експерти на Давосі

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі 21 січня пройшла панельна дискусія “Україна і ЄС: Сила через економічне партнерство” ( “Ukraine and the EU: Strength through Economic Partnership»). Про це повідомляє Banker.ua c посиланням на пост в Facebook СEO Club Ukraine, організатора дискусії.

Засновник і президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук висловив думку, що протягом наступних 3-5 років Україна зможе залучити 2,2 млрд доларів інвестицій.

“Вважаємо, що раніше наша країна, будучи молодою державою і маючи величезний потенціал, була недооцінена світовим бізнесом. Україна матиме 2,2 млрд інвестицій протягом наступних 3-5 років”, – написав президент СEO Club.

У свою чергу, керівник управління Національної інвестиційної ради України Ольга Магалецька під час дискусії повідомила, що частка експорту України в країни Євросоюзу становить 42% від загального показника станом на 2019 року. “Тому ЄС є найбільш цільовим ринком для України. У той час як експорт в країни СНД, зокрема в Росії, різко зменшується”, – сказала вона.

Жан-Крістоф Лалу, генеральний директор Європейського інвестиційного банку (EIB) окреслив коло інтересів банку для інвестицій наступним чином:
“Ми вкладаємо в основні фонди 60-65 млрд євро щорічно, переважно у вигляді довгострокових інвестицій. Більшість ми інвестуємо в рамках ЄС, але також і за його межами. За межами ми маємо дві основні зони співробітництва: Східне партнерство і Південне партнерство. У Східному партнерстві Україна займає 50% того, що ми робимо”.

Нагадаємо, 21 січня в Давосі розпочав роботу 50-й Всесвітній економічний форум, в якому беруть участь 3000 учасників з 117 країн, з них 53 – це лідери країн і урядів. Україну в Давосі представляє офіційна делегація з 7 осіб, включаючи президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Гончарука. Форум триватиме до 24 січня включно.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)