Українські банки масово закривають відділення: скільки залишилося

Протягом II кварталу українські банки позбулися 198 банкоматів і розширили мережу POS-терміналів до 420 000 пристроїв.

З квітня по червень число відділень державного «ПриватБанку» зменшилося на 110, а кількість філій «Ощаду» скоротилася на 54, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

У ІІ кварталі число філій українських банків скоротилося до 6,9 тисяч: найактивніше закривали відділення державні фінустанови.

Так, за даними НБУ, що містяться в серпневому «Огляді банківського сектору», «ПриватБанк» з квітня по червень закрив 110 філій, тоді як число відділень «Ощаду» скоротилося на 54.

Менше філій стало і у іноземних банків, які у ІІ кварталі «запечатали» 24 відділення.

При цьому в регіональному розрізі найбільше скорочення відокремлених філій було зафіксовано в столиці (-32) і в Одеській області (- 22), уточнюють в Нацбанку.

Збільшували число відділень в квітні-червні тільки банки з приватним капіталом: на рахунку фінустанов 17 нових філій.

Головний Telegram-канала банкирів

Крім того, зазначають в НБУ, протягом II кварталу українські банки розширили мережу POS-терміналів до 420 000: з боку «ПриватБанку» збільшення склало 16 200, тоді як іноземні банки збільшили кількість терміналів на 4 700.

Загальна кількість банкоматів при цьому зменшилася на 198 одиниць: банки скоротили мережу до 34 500 пристроїв.

Також регулятор повідомляє про скорочення в II кварталі банківського персоналу до 125 000 співробітників (-1100 працівників за квітень-червень). Звільняли людей переважно державні та іноземні банки, тоді як приватні в зазначений період працевлаштували 1 700 співробітників.

Читайте також: Тетяна Грязнова: «YASNO планує інвестувати у проєкти з енергоефективності близько 1 млрд гривень»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, прибуток банківського сектору в II кварталі зріс більш ніж удвічі, а рентабельність капіталу сягнула 29%.


Коментарі (0)