У НБУ розповіли, що може підштовхнути Україну до нової кризи

Без підтримки з боку Міжнародного валютного фонду Україні буде складно, каже заступник голови Нацбанку.

Ступінь стійкості вітчизняної економіки сьогодні набагато вище, ніж в 2008-му або в 2014 році, але в разі обвалу на світових фондових ринках Україну «зачепить». Про це в інтерв’ю Forbes заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, передає Banker.ua.

За словами заступника голови Нацбанку, сьогодні українська економіка є більш стійкою, ніж в 2008-му або 2014 році.

«У II кварталі 2020 року ВВП впав на 11%, економіка майже перестала працювати. Але люди і банківська система набагато спокійніше пережили кризу, ніж в 2014-му, коли економіка падала на 15%. Кредити погашалися, ліквідності вистачало, критичних дисбалансів не виникло», – зазначає експерт.

У той же час, додає Дмитро Сологуб, у разі обвалу на світових фондових ринках інвестори почнуть виходити з ЕМ і Україну, безумовно, «зачепить».

Головний Telegram-канал банкірів

За його словами, до нової кризи Україну може підштовхнути не стрибок інфляції або високий валютний курс, а дисбаланс між витратами і доходами бюджету на тлі високої вартості запозичень.

«Дисбаланс у фіскальній сфері створює «тіньова» економіка – занадто багато грошей проходить повз каси», – констатує Сологуб, додаючи, що фінансування розриву між витратами і доходами залишається для України дорогим через низький кредитний рейтинг, і без підтримки МВФ країні буде складно.

Читайте також: Вклади на вимогу: скільки можна заробити і де краще відкрити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що експерти ЄБРР переглянули прогноз зростання ВВП України в поточному році і вказали в якості основних ризиків для економіки «відносно повільні» темпи вакцинації та неспішне впровадження реформ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)