Україна змінює формат співпраці з МВФ

Україна має бути не реципієнтом ресурсів, а донором досвіду та технічної допомоги, заявляє міністр фінансів Сергій Марченко.

Міністерство фінансів презентувало Стратегію дій відомства до 2023 року під робочою назвою «Самодостатність» (Graduate from IMF). Серед напрямків, що розглядаються в документі, вказані такі, як: детінізація, податкове стимулювання економіки, ефективні бюджетні витрати, якісні кадри та діджіталізація, а також зважена фінансова і боргова політика, передає Banker.ua.

Стратегічним завданням міністерства його глава Сергій Марченко називає позбавлення від прямого фінансування МВФ. Запорукою досягнення поставленої мети міністр називає здобуття більшої самодостатності.

«Ми повинні мати можливість запозичувати на внутрішніх і зовнішніх ринках капіталу. На умовах, що задовольняють нас, а не кредиторів», – зазначає Марченко.

Глава Мінфіну впевнений в тому, що до 2022 року Україна завершить діючу програму співпраці з МВФ і до 2023 року обере новий формат взаємодії з Фондом.

«Бачу нашу країну не реципієнтом ресурсів, а донором досвіду і технічної допомоги», – заявив міністр.

Для досягнення цієї мети, зазначає Сергій Марченко, необхідний чіткий покроковий план дій. Глава Мінфіну говорить про важливість зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%, необхідність реформування державного банківського сектора та підвищення розміру гарантованої суми відшкодування вкладів фізосіб в 800 тисяч гривень.

Серед «невідкладних кроків» він каже про створення Служби фінансових розслідувань, введення «нульової декларації», легалізацію грального бізнесу, а також перезапуск з наступного року податкової та митної служб в статусі єдиних юросіб.

Крім цього, міністр говорить про підготовку електронної акцизної марки, розширення переліку митних процедур, що здійснюються без участі людини, а також про введення централізованої системи встановлення ризиків під час митного оформлення товарів.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Сергія Марченка, до 2023 року в України може з’явитися можливість сказати «ні» кредитам МВФ. У той же час, кошти в бюджет надходитимуть за рахунок підвищення кредитних рейтингів, збільшення доходів і заходів, спрямованих на детінізацію економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)