Українців можуть залишити без безкоштовних платіжних карт

Українські фінустанови можуть відмовитися від таких дотаційних продуктів, як безкоштовні платіжні картки, зазначає представник НБУ.

Європейці платять за кожну взаємодію з банком – як готівкову, так і безготівкову. Якщо законопроекти № 4178 і № 4178-1 будуть підтримані парламентом, то подібний порядок, на думку експертів, може бути встановлено і в Україні, передає Banker.ua з посиланням на матеріали FinClub.

Учасники круглого столу, присвяченого неринковому регулюванню ставки інтерчейндж, прогнозують, що незабаром в Україні можуть зникнути безкоштовні платіжні картки.

Зазначимо, що в жовтні депутати Верховної Ради запропонували знизити комісію за еквайринг, встановивши її на рівні 0,5-1,4%, а комісію інтерчейндж опустити до 0,3-0,9%. Дані ініціативи прописані в законопроектах № 4178 і № 4178-1.

За словами заступника голови Нацбанку Олексія Шабана, якщо Рада позбавить банки можливості заробляти на комісіях торговців, фінустанови відмовляться від таких дотаційних продуктів, як безкоштовні платіжні картки.

Представник НБУ зазначає, що вартість заготовки карти складає 36-50 гривень, і, якщо продукт перестане бути «безкоштовним», клієнтові доведеться сплачувати близько 50 гривень щоразу, коли він отримує карту або перевипускає її в разі втрати.

Так, за словами експерта, в результаті ми візьмемо приклад з країн ЄС, де за кожну взаємодію з банком – як готівкову, так і безготівкову – клієнт сплачує гроші.

У свою чергу, Олександр Карпов, який очолює Українську міжбанківську Асоціацію членів платіжних систем ЕМА, зазначає, що в ЄС, після зниження інтерчейндж, такої пропозиції, як безкоштовне обслуговування карт, більше немає.

За його словами, вартість обслуговування кредитних карт в країнах Євросоюзу підвищилася до €60, і кількість «пластика» в обороті в ЄС впала на 20%.

«Скільки карта може коштувати у нас? Від 100 гривень», – зазначає учасник круглого столу.

Читайте також: В Україні хочуть запровадити накопичувальні пенсії: що це означає для майбутніх пенсіонерів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що компанія Visa анонсувала випуск кредитної карти з кешбеком в Bitcoin. Кріптовалютний стартап BlockFi, у співпраці з яким буде реалізовано новий продукт, вже відкрив «лист очікування» на своєму сайті.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)