Україна може отримати €8 млрд від Євросоюзу вже до вересня – Reuters

валюта

На початку серпня Україна отримала від Євросоюзу швидкий макрофін обсягом €1 млрд.

У планах ЄС – виділення Україні макрофіну обсягом €8 млрд вже протягом найближчих тижнів. За даними джерела в уряді ФРН, це може статися вже до вересня, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Forbes.

За даними джерела, одна частина фінансування, яке Євросоюз має намір виділити Україні, складається з грантів, тоді як інша буде представлена ​​позиками.

Згідно з інформацією, що просочилася у ЗМІ, новий пакет допомоги включатиме кошти від Німеччини, тоді як Італія та Франція про намір зробити свій внесок у підтримку України поки не заявляли.

Макрофінансова допомога від ЄС буде спрямована ​​до бюджету України, тоді як військова та гуманітарна, а також кошти на відновлення країни виділятимуться з інших джерел.

Варто зазначити, що на початку серпня Україна отримала від Євросоюзу «швидкий макрофін» обсягом €1 млрд, хоча раніше йшлося про виділення країні фінансування на суму майже €9 млрд.

Як стало відомо з публікації Bloomberg, раніше домовитися про виділення €8,8 млрд країни ЄС не змогли через незгоду Німеччини, яка вимагала надати Україні замість кредитів безповоротну допомогу у вигляді грантів.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, новий пакет фінансової допомоги обсягом 3 млрд фунтів Україна отримає від Великобританії: 2,3 млрд фунтів будуть спрямовані на військові потреби, тоді як 700 млн фунтів будуть передані компаніям, що бажають допомогти країні, яка постраждала від російської збройної агресії, у повоєнному відновленні.

За словами глави британського Мінфіну Надима Захаві, Україну необхідно підтримувати всіма можливими методами та засобами: це є свідченням того, що Британія вірить у її майбутнє як держави.

знак евро

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Київської школи економіки, прямі збитки української економіки через війну, розв’язану російським агресором, зросли до $108,3 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)