Україна отримала понад 178 млрд доларів допомоги за час війни

доллар

В Інституті вивчення війни проаналізували скільки отримала Україна фінансової допомоги від країн Північної Америки, ЄС та Азії

Україна від початку повномасштабного вторгнення загалом отримала від країн Північної Америки, Європи та Азії фінансову допомогу у розмірі понад 178 млрд доларів, передає Banker.ua з посиланням на дані ISW.

Головний Telegram-канал банкірів

Згідно з підрахунками, допомога Україні від початку повномасштабної війни склала  148,5 млрд доларів (138 млрд євро), у тому числі пакет фінансової допомоги у розмірі 50 млрд. євро, який виділили країни ЄС нещодавно.

Зокрема, фінансова допомога країн досягла значного розміру:

  • Великої Британії  – 15,1 млрд доларів (9 млрд доларів виділено  на військову допомогу)
  • Норвегія планує протягом 2023 по 2027 надати фінансову підтримку у розмірі 7 млрд доларів. У 2022 році ця країна вже виділили 1,4 млрд доларів,  у 2023 році – 1,9 млрд доларів.
  • З Туреччиною підписано договір про виробництво безпілотних літальних апаратів «Baykar». У 2025 році заплановано відкриття заводу та сервісного центру.
  • Канада надала 1,8 млрд доларів та провела навчання для  близько 40 тисяч українських військових та співробітників служби безпеки. Програму навчання продовжено до березня 2026 року.
  •  Японія має виділити Україні 4,5 млрд доларів
  • Австралія  виділила 590 млн доларів (військова та гуманітарна допомога)
  • Нова Зеландія надала 48,7 млн доларів (військова та гуманітарна допомога)
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що розмір допомоги ЄС Україні вже склав майже 85 млрд євро.

Представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозе Боррель  у середу в Києві відзначив, що Україна вже отримала 88 млрд євро, зокрема 28 млрд євро це  військова підтримка. Також Жозе Боррель сказав, що ЄС і надалі буде підтримувати Україну в тому числі і фінансово. 

У НБУ зазначили, що фінансова допомога Україні буде зменшуватись. У 2023 році Україна отримала  43 млрд доларів, а цього року лише  37 млрд доларів, а з наступного року фінансова допомога ще зменшиться

Читай також: «Холодний розрахунок»: справжня гра найвищого рівня

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україна отримає перший транш за програмою Ukraine Facility від ЄС у березні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)