Після перемоги Україна опиниться в десятці найвпливовіших країн світу – Мілованов

бизнес-встреча

Українцям зараз у світі бути модно, і жити в Україні після завершення війни теж буде модно, прогнозують у ОП.

У мирний час запуск друкарського верстата спричинить інфляцію, але під час війни треба думати про реальний сектор. Про це в інтерв’ю УНІАН заявив радник керівника ВП, президент КШЕ Тимофій Мілованов, повідомляє Banker.ua.

За словами економіста, питання грошей під час війни не дуже важливе: функція грошей в умовах воєнного стану дуже обмежена і підтримує виконання плану чи координації, але не конкуренцію між компаніями тощо.

«Не буде механізму Prozorro, коли хтось запропонує нижчу ціну. Держава встановить ціну та скаже, що готова платити за цією ціною, і ніхто не буде проти», – зазначив експерт.

За словами Мілованова, в умовах відсутності коштів у бюджеті «гроші можна надрукувати». У мирний час, уточнює економіст, цей крок спричинив би інфляцію, але під час війни необхідно думати про реальний сектор.

«Що означає, що немає грошей? Це нічого не значить. А от коли немає продуктів, то це реальна проблема», – уточнює економіст.

Головний Telegram-канал банкірів

При порівнянні української економіки в умовах війни з «економікою війни» в інших країнах Тимофій Мілованов зазначає, що слід дивитися не на ВВП, що є індикатором швидше у мирні часи.

«Порівнюємо нашу економіку із сирійською чи з афганською чи боснійською. І ми бачимо, що у нас у рази краще, тому що вона (економіка – прим.ред.) продовжує працювати, навіть кафе відкриті чи ресторани», – каже експерт.

На думку радника керівника ОП, більшість українців після війни житиме краще.

«Українцем зараз у світі бути модно. І жити потім в Україні теж буде модно», – прогнозує Тимофій Мілованов, додаючи, що після війни Україна за впливом буде у Топ5 чи Топ10.

рабочий стол

Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з прогнозом Мінекономіки, через російську військову агресію ВВП України за підсумками I кварталу впаде на 16%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)