Україна приєднається до програми ЄС «Єдиний ринок»

Україна планує укласти угоду з Європейським Союзом про участь у програмі ЄС «Єдиний ринок» на 2021-2027 роки

Відповідний проєкт розпорядження президента про склад делегації для участі у переговорах щодо укладення угоди уряд затвердив на засіданні 17 січня, передає Banker з посиланням на пресслужбу Міністерства економіки.

Головний Telegram-канал банкірів

Цей документ передбачає створення делегації України для переговорів щодо узгодження тексту Угоди та подальшого її підписання, а також затвердження Директиви делегації.

«Програма Європейського Союзу “Єдиний ринок” – це програма фінансової підтримки ЄС з бюджетом 4.2 млрд євро, яка розрахована на 7 років (з 2021 по 2027 роки). Приєднання України до вказаної Програми дозволить посилити співпрацю з ЄС, що є особливо актуальним з огляду на євроінтеграційні процеси та набуття Україною статусу кандидата в ЄС», – заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Програма покликана сприяти спрощенню доступу до ринків, створенню сприятливого бізнес-середовища, розвитку та росту бізнесу, забезпеченню конкурентоспроможності і стійкості компаній та цілих секторів економіки (поєднання екосистем, кластери). Вона має допомагати розвитку підприємницького середовища, включаючи схеми менторства. Серед іншого, передбачається участь у Європейській мережі Підприємств (EEN), «Еразмус для молодих підприємців» (EYE), спільних кластерних ініціативах.

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (9-13 січня)

Зокрема фінансування програми буде направлено на такі напрями:

  • зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих і середніх підприємств (МСП) – фінансування складає 24% від загального бюджету програми, приблизно 1 млрд євро, що забезпечить можливість надання різних форм підтримки бізнесу;
  • створення та поширення високоякісної європейської статистики – фінансування складає 13% від загального бюджету програми, приблизно 546 млн євро, що дозволить Україні брати участь у розширеному партнерстві, спрямованому на розробку нової європейської статистики з використанням багатьох джерел даних, передових методів аналізу даних, смарт-систем і цифрових технологій

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що світовий банк погіршив прогноз зростання глобальної економіки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)