Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Україна запросила у МВФ екстрене фінансування – Георгієва
Раніше у МВФ заявили про готовність підтримати Україну у разі потреби.
Міжнародний валютний фонд отримав від України запит на екстрене фінансування, повідомляє Banker.ua із посиланням на заяву директора-розпорядника Фонду Кристаліни Георгієвої.
Дистанційні переговори між Україною та МВФ в рамках поточної програми stand-by продовжуються. Плюс зараз Фонд розглядає нові можливості фінансової підтримки України – на додаток до існуючої програми, обсяг якої становить $2,2 млрд.
Для надання допомоги Україні Фонд має у своєму розпорядженні набір усіх необхідних інструментів, констатують у МВФ.
Крім того, зазначає Крісталіна Георгієва, українська сторона звернулася до Міжнародного валютного фонду із запитом на екстрене фінансування.
За її словами, економічні та інші ризики, спровоковані російською агресією, будуть серйозними, і не лише для України, а також для всього регіону та світу.
Так, додає Георгієва, зараз Фонд оцінює потенційний вплив вторгнення на функціонування фінансової системи та ситуацію на ринках, а також вивчає безпосередні наслідки агресії для держав економічно пов’язаних з регіоном.
Раніше директор-розпорядник МВФ висловила глибоке занепокоєння і заявила про готовність Фонду підтримати Україну у разі потреби.
За день до повномасштабного вторгнення російських військ на територію України стартував другий перегляд програми співпраці з МВФ в режимі онлайн. Сторони ведуть переговори щодо виділення країні третього траншу обсягом $700 млн в рамках поточної stand-by, затвердженої у червні 2020 року.
Другий транш кредиту обсягом $700 млн було отримано Україною 24 листопада 2021 року.
Читайте також: Перегрівання ринку платіжних карток: чим ще можуть здивувати банки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з заявою МВФ, світова економіка відновлюється, але через нові спалахи COVID-19 і збої в ланцюжку поставок імпульс до зростання в 2022 році істотно послабився.
Коментарі (0)