Україна накопичила непогані ЗВР, але ставитися до резервів потрібно максимально ощадливо – НБУ

Катерина Рожкова

Обсяг коштів населення з початку війни зріс, ліквідність банківської системи залишається високою, зазначають у НБУ.

Через війну Україна втратила від 35% до 50% ВВП: ми маємо максимально ощадливо ставитися до наших золотовалютних резервів. Про це у коментарі Інтерфакс-Україна заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє Banker.ua.

За словами Катерини Рожкової, з погляду впливу війни, економічні результати країни за підсумками березня сьогодні є спотвореними через довоєнну інерцію.

Так, зазначає фахівець, майже до кінця лютого українська економіка «жила у мирній схемі», березень було пройдено ще за інерцією мирного часу, тоді як у квітні ситуація змінилася.

Перший заступник голови НБУ прогнозує подальше зростання фіскальних ризиків і закликає максимально ощадливо ставитися до міжнародних резервів, накопичених Україною протягом останніх років.

Експерт уточнює, що за різними оцінками Україна через війну втратила від 35% до 50% ВВП.

«Фіскальні ризики, як ніколи, дуже серйозні. Є мета не допустити дестабілізацію на фінансовому та макроекономічному фронті», – наголосила Катерина Рожкова.

Нинішні резерви, які сьогодні оцінюються в $28 млрд, заступник голови Нацбанку називає «хорошим запасом, накопиченим після Революції гідності».

Головний Telegram-канал банкірів

За словами Рожкової, незважаючи на військові дії та їхні наслідки (погіршуватиметься кредитний портфель, скорочуватиметься приплив ліквідності, зменшуватиметься капітал), банківська система України продовжує свою роботу.

«Використовуватимемо наші золотовалютні резерви, поки не отримаємо регулярну допомогу і поки не відновиться економіка…», – зазначає експерт.

Заступник голови Нацбанку нагадує, що обсяг коштів населення з початку війни зріс, а ліквідність системи залишається високою – близько 140-160 млрд гривень банки тримають у депозитних сертифікатах НБУ. Крім того, додає Катерина Рожкова, «в строю» сьогодні залишається понад 70% банківських відділень, а фінустанови відновлюють кредитування, особливо агросектору.

доллар

Читайте також: Хранителі даних: ринок дата-центрів стрімко зростає

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку радника керівника ОП, президента КШЕ Тимофія Мілованова, після перемоги Україна опиниться в десятці найвпливовіших країн світу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)