Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Українці масово запасаються валютою: скільки купили у січні
Населення відновило купівлю валюти: Нацбанк поділився новою статистикою.
Українці продовжують масово запасатися валютою: чисте придбання доларів клієнтами комерційних банків у січні становило $253,6 млн, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані регулятора.
Нацбанк рапортує про збільшення купівлі населенням валюти – готівкової та безготівкової: минулого місяця громадяни України придбали в комерційних банках $2 340,5 млн, продавши при цьому $2 086,9 млн. Різниця на користь купівлі у січні склала $253,6 млн.
Протягом минулого року громадяни здали в банки валюти на $26 208,0 млн, тоді як загальна сума купівлі у 2021-му склала $24 614,0 млн. Показник чистого продажу досяг $1 594,1 млн.
За словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, на міжбанку на тлі сталого переважання попиту над пропозицією (як у сегменті СПОТ, так і в рамках термінових угод) обмінний курс UAH/USD протягом останнього тижня послабився до 28,3 грн/$ (-1,2%).
Для згладжування курсу в умовах надмірних коливань регулятор продав на міжбанку в січні $1,5 млрд: 50% інтервенцій припало на минулий тиждень.
Глава Нацбанку Кирило Шевченко, у свою чергу, повідомив, що з 31 січня до 1 лютого регулятор купив на міжбанківському ринку понад $200 млн (поповнення резервів було здійснено в останні два дні), пише Інтерфакс-Україна.
Сьогодні, за словами керівника НБУ, валютний курс в Україні стабілізується, національна валюта зміцнюється, а пропозиція починає переважати над попитом.
Варто також зазначити, що у 2021 році регулятор поповнив резерви на $3,69 млрд, тоді як у рамках стабілізації Нацбанком було продано $1,276 млрд.
Режим плаваючого курсу НБУ дотримуватиметься і надалі, додав Кирило Шевченко.
Читайте також: Як ФОП запустити РРО і не збожеволіти у 2022 році?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ підвищує нормативи формування обов’язкових резервів за поточними гривневими та валютними рахунками для банків.
Коментарі (0)