Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Лідерство банкоматів «похитнулося»: українці почали частіше знімати гроші у магазинах та на АЗС
Минулого року у банкоматах кількість операцій зі зняття коштів знизилася на 29%, хоча громадяни почали знімати на 44% більше за транзакцію.
У 2022 році українські власники банківських карток менше знімали гроші в банкоматах, а воліли отримання готівки на касах різних магазинів, передає Banker.ua з посиланням на Український процесинговий центр (UPC), який обслуговує 21 банк, 52 тис. РOS-терміналів та 2, 3 тис. банкоматів.
Так, минулого року українці в 11 разів частіше користувалися послугою зняття готівки через POS-термінал на касі магазину під час оплати товарів. Грошовий обіг таких операцій за рік зріс у 41 раз, а середня сума однієї операції зросла на 271% – до 1594 грн.
За даними UPC, найчастіше знімали кошти у супермаркетах, АЗС, аптеках та будівельних магазинах.
Водночас у банкоматах спостерігалося зменшення показників зняття коштів. Число операцій знизилося на 29%, а грошові обсяги майже не змінилися (+2%). Утримувачі карток знімали на 44% більше готівки за транзакцію, а середня сума угоди дорівнювала 3090 грн.
Незважаючи на популярність зняття готівки на касах магазинів, кількість операцій та грошові обороти операцій у банкоматах все ще значно більша, ніж у торгових POS-терміналах – у 9 та 17 разів відповідно.
При цьому частка операцій зі зняття готівки склала лише 7% з усіх операцій із карток у 2022 році.
Читайте також: Банків стало менше, але ставки збільшились: огляд умов за депозитними вкладами (лютий-2023)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що під час війни популярність cashless значно зросла – кількість користувачів, які здійснювали безготівкові оплати за допомогою гаджетів, за останній рік збільшилась на 11 в. п. до 51%.
Коментарі (0)