Українці стали рідше використовувати платіжні картки, але суми операцій зросли у 2022 році

Платіжний ринок адаптувався до війни. Українці скоротили кількість операцій зі зняття готівки та з платежів в інтернеті, але наростили карткові перекази. Середній чек зріс у всіх сегментах.

У 2022 році загальна кількість транзакцій за платіжними картками українців зменшилася на 10,8%. При цьому сума витрачених коштів зросла на 10,4%, передає Banker.ua з посиланням на Український процесінговий центр (UPC), який обслуговує 15 банків в Україні.

Головний Telegram-канал банкірів

Примітно, що найбільше зменшилась кількість операцій зі зняття готівки через банкомати – на 34,5%. Середня сума зросла протягом року на 44%, до 3027 грн. В середньому українці переводили в готівку свої картки двічі на місяць.

Сплачувати закупи через POS-термінали українці стали на 10% рідше – приблизно 8 транзакцій на одну активну картку на місяць. Хоча витратили на 22,8% більше. Середня сума чека за рік збільшилась на 36%, до 507 грн.

Також зменшилася кількість сплат в інтернеті – на 5%, а їхні обсяги збільшились на 15,5%. Середня сума чека становила 1473 грн (+21,6% за рік).

Найбільше коштів в інтернеті було витрачено на сплату комунальних послуг, поповнення мобільних телефонів, сплату послуг поштово-пакувальних агенцій та купівлю продуктів. Водночас значно скоротилися витрати на оплату кур’єрів, замовлення готової їжі, косметики, авіа- та залізничних квитків.

Зростання минулого року продемонструвала послуга переказу коштів з картки на картку. Кількість таких операцій збільшилась на 27,6%, а грошові обсяги – на 56,7%. Середня сума сягнула 2356 грн.

люди_карта

Загалом в UPC зазначають, що платіжний ринок адаптувався до війни, яка змінила географію розрахунків та їхні обсяги в Україні та за кордоном.

Читайте також: Українці стали зберігати більше коштів у гривні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що незважаючи на зниження фінансових домагань порівняно з 2021 роком (в середньому з $630 до $340 на одну людину в сім’ї), за підсумками 10 місяців повномасштабної війни з росією українці значно покращили свої оцінки економічної ситуації в країні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)