Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Українська CBDC: в НБУ поділилися планами щодо е-гривні
CBDC може використовуватися як для «роздрібних» платежів, так і для «оптових» міжбанківських розрахунків, припускають в Нацбанку.
Команда НБУ розмірковує над доцільністю впровадження е-гривні та розглядає кілька варіантів її можливого застосування. Про це під час конференції Global Payments Day 2020 розповів Роман Гартінгер, що відповідає за інноваційні проекти в Департаменті платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку, передає Banker.ua.
За словами представника НБУ, CBDC може використовуватися як для «роздрібних» платежів, так і для «оптових» міжбанківських розрахунків.
Так, уточнює Роман Гартінгер, е-гривня може стати альтернативою готівці, а також електронним грошам і платіжним картам – інструментом для здійснення роздрібних безготівкових платежів. Крім цього, українська CBDC може використовуватися для цільових соціальних виплат, розрахунків за цінні папери та інші фінансові інструменти.
Застосування е-гривні, як зазначають в Нацбанку, є можливим також при «оптових» міжбанківських розрахунках всередині країни та при транскордонних розрахунках. При цьому цифрова нацвалюта може виконувати функцію депозитного сертифікату.
За словами Романа Гартінгера, фахівці НБУ оцінюють доцільність впровадження е-гривні з точки зору попиту, намагаючись зрозуміти, для чого саме Україні потрібна власна CBDC і в яких ринкових «нішах» вона працюватиме більш ефективно.
«Ми плануємо провести опитування учасників фінансового ринку, який допоможе регулятору при визначенні наступних кроків у напрямку розвитку е-гривні», – заявляють у Нацбанку.
Читайте також: Автокредитування в Україні: ставки та акції в листопаді
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що корпорація Mastercard оголосила про запуск «пісочниці» для тестування CBDC: в ній банки зможуть вивчати потенціал національних цифрових валют і моделювати всілякі сценарії їхнього застосування.
Коментарі (0)