Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Для стабілізації ситуації на валютному ринку: НБУ змінив умови продажу банківських металів
У Нацбанку розповіли про користь часткової переорієнтації попиту з готівкової валюти на банківські метали.
Банки отримали можливість продавати клієнтам банківські метали з фізичним постачанням у відділеннях. Відповідне розпорядження НБУ оприлюднив у п’ятницю, 19 серпня, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.
НБУ змінив умови продажу банківських металів: з 20 серпня банки отримали можливість продавати клієнтам метали із фізичним постачанням у відділеннях у межах залишку у касі фінансової установи станом на 19 серпня.
«Додатково до цього залишку включається обсяг перевищення купівлі банківських металів з фізичним постачанням над обсягом їхнього продажу за всіма банківськими металами з фізичним постачанням, що розраховується у тройських унціях за кожним з металів окремо, починаючи з 19 серпня та протягом наступних операційних/робочих днів», – зазначається у повідомленні регулятора.
Як інформує НБУ, часткова переорієнтація попиту з готівкової валюти на банківські метали сприятиме подальшій стабілізації ситуації на валютному ринку України, а саме у його готівковому сегменті.
Плюс для однозначного трактування норм нової ухвали Нацбанк України уточнив, що при продажу безготівкової іноземної валюти громадянам з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців фінустанови можуть встановлювати курс цієї операції самостійно.
Відповідна Постанова Правління Національного банку № 183 була опублікована 19 серпня та набула чинності з 20 серпня 2022 року.
Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами економіста Бориса Кушнірука, розрив між готівковим та офіційним курсами збільшується, і подальший розвиток подій на валютному ринку залежатиме від ситуації з платіжним балансом у НБУ.
Коментарі (0)