Резиденти росії не зможуть брати участь в управлінні небанківськими установами

подписание документа

Плюс учасники ринку отримали більше часу на приведення своєї діяльності у відповідність до Положення № 153.

Резиденти країни-агресора не зможуть брати участь в управлінні небанківськими установами України до скасування або припинення воєнного стану в країні, пише Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Відповідно до розпорядження НБУ, громадяни росії, а також особи, які постійно проживають на території країни-агресора, та російські компанії, які є власниками суттєвої участі в компаніях-представниках небанківських фінансових послуг, до скасування або припинення військового стану в Україні не зможуть прямо чи опосередковано користуватися правом голосу та брати участь в управлінні компанією.

При цьому страховики, лізингові, фінансові, факторингові та інші компанії, в яких власниками суттєвої участі є громадяни росії або компанії, зареєстровані в цій країні, можуть звернутися до НБУ для передачі права голосу довіреній особі.

Для цього потрібно:

  • подати пропозиції про не менше двох кандидатур,
  • подати документи для ідентифікації таких фізосіб та оцінки їхньої ділової репутації.

У Нацбанку уточнюють, що рішення про призначення довіреної особи прийматиметься регулятором протягом 30 робочих днів за умови надання повного пакета документів та відповідності вимогам до довіреної особи.

Головний Telegram-канал банкірів

Крім того, НБУ переніс терміни приведення у відповідність діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг до вимог Положення № 153 (про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності з надання фінпослуг).

Відповідно до нових вимог, діяльність має бути приведена у відповідність протягом шести місяців з дня припинення або скасування військового стану в Україні.

НБУ

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у квітні з реєстрів у примусовому порядку було виключено 18 кредитних спілок.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)