Банки переглянуть внутрішні процеси з управління реструктуризованими активами – НБУ

Постанови Правління НБУ № 41 і 42 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 19 травня вже набули чинності.

Українським банкам доведеться переглянути внутрішні процеси з управління реструктуризованими активами: відповідна вимога Правління НБУ набула чинності 22 травня, передає Banker.ua.

Банки переглянуть внутрішні процеси, пов’язані з управлінням реструктуризованими активами і визначенням розміру кредитного ризику за ними, повідомляє прес-служба регулятора.

Так, відповідно до постанови Правління НБУ № 42, банкам дозволено не визнавати дефолт боржника, якщо йдеться про кредити, за якими сформовано резерв на 50% і більше в результаті обов’язкової реструктуризації боргу, проведеної на підставі ЗУ № 1381-IX.

Та ж постанова передбачає право фінустанов не враховувати під час визначення прийнятності застави низку обмежень, що стосуються звернення банком стягнення або ж реалізації встановленої законом застави.

Плюс постанова № 42 НБУ дозволяє банкам не вдаватися при обліку вартості застави за непрацюючими активами до застосування понижувальних коефіцієнтів до вартості застави, звернення стягнення або реалізація якох ним обмежені.

Також Правління НБУ озвучило постанову № 41, яка передбачає удосконалення механізму розрахунку вартості очікуваних грошових потоків із застосуванням ринкової ставки дисконту для виявлення варіанту врегулювання проблемної заборгованості.

Даний алгоритм, зазначають в Нацбанку, відповідає міжнародним практикам з управління проблемними активами: його впровадження, як очікується, дозволити банкам якомога швидше досягти цільових показників їхніх стратегій щодо скорочення обсягу і рівня таких активів.

Читайте також: Знайомі радять вкласти гроші в золото. На цьому реально можна заробити?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор відновив Стратегію НБУ до 2025 року: документ стане дорожньою картою, якою буде керуватися Нацбанк, працюючи над активізацією економічного зростання і підвищенням добробуту українців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)