В Україні стало менше небанківських фінустанов: в НБУ назвали причину

Якщо станом на 31 березня кількість небанківських фінустанов досягало 2002 то вже на 30 квітня їх налічувалося 1971.

У квітні небанківський фінансовий ринок покинула 31 компанія: таке скорочення числа небанківських фінустанов в НБУ пояснюють примусовим виключенням учасників ринку, які не мали жодних ліцензій, передає Banker.ua.

За даними регулятора, протягом минулого місяця небанківський фінансовий ринок «схуд» на 31 компанію: якщо станом на 31 березня кількість небанківських фінустанов досягала 2002, то вже на 30 квітня їх налічувалося 1971. Причиною такого значного зменшення в Нацбанку назвали виключення з Реєстру учасників, які не мали ліцензій.

У той же час, зазначають в НБУ, протягом минулого місяця в Україні було зареєстровано 2 нові лізингові компанії та 12 фінкомпаній.

За даними регулятора, сьогодні учасниками небанківського ринку є 173 ризикових страховики (-15), 19 лайфових страховиків (-1), 288 ломбардів (-4), 311 кредитних спілок (-5), 146 лізингових компаній (-2), 971 фінансова компанія (-6), 63 страхових брокери (-2), а також 51 платіжна система (37 створені резидентами і 14 – нерезидентами).

Також, повідомляють в Нацбанку, минулого місяця регулятор отримав 537 запитів від учасників ринку: 450 – від фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців, 27 – від кредитних спілок та 60 – від страховиків. При цьому число запитів на анулювання ліцензій за місяць зросло на 54%, кількість нових ліцензій, виданих в квітні, збільшилася майже вдвічі, а число компаній, включених до Реєстрів, – на 5.

Варто зазначити, що на 30 квітня регулятор прийняв 3 рішення про погодження набуття істотної участі в банках, 12 – в небанківських установах і 1 – про збільшення істотної участі.

Також було затверджено 3 відмови в узгодженні придбання істотної участі в небанківських установах, 20 погоджень щодо керівників банків і 3 відмови в узгодженні керівників банків. 1 керівника банку було визнано таким, що не відповідає вимогам.

Плюс в квітні регулятор видав 16 ліцензій фінкомпаніям і 1 – лізинговій компанії; відмовив у видачі ліцензій 3 фінкомпаніям, анулював усі ліцензії 3 кредитних спілок, 2 ломбардів, 5 фінкомпаній, 5 страховиків і 1 лізингової компанії (з ініціативи заявника).

Також минулого місяця була анульована частина наявних ліцензій 21 фінкомпанії (з ініціативи заявника), включені в ДРФУ 12 фінансових компаній і 2 лізингодавця до реєстру.

При цьому з ДРФУ виключили 4 кредитні спілки, 3 ломбарди, 6 фінкомпаній і 2 страхові компанії, а з реєстру – 2 страхових і перестрахувальних брокера (за ініціативою заявника).

ДРФУ також покинули 1 кредитна спілка, 1 ломбард, 12 фінансових компаній і 14 страховиків (примусово).

Плюс за підсумками квітня зафіксовано 2 відмови у включенні в ДРФУ, 11 призначень довірених осіб в небанківських фінустановах і 1 реорганізація небанківської фінансової установи.

Читайте також: Анна Лаєвська: «Ми будуємо комплекс для життя, який буде наповнений змістом та творчістю»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в січні-березні 2021-го українська банківська система заробила 10,9 млрд гривень. Найбільший прибуток за підсумками I кварталу отримав державний «ПриватБанк».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)