В Україні ввели «адаптивний карантин»: як будемо жити далі

Глава українського МОЗ розповів про тонкощі пом’якшення обмежень в рамках «адаптивного карантину».

Україна переходить на «адаптивний карантин»: тепер рішення про пом’якшення або посилення обмежень в регіонах країни буде приймати місцева влада, передає Banker.ua.

Так, 20 травня Кабінет міністрів України прийняв постанову про перехід до «адаптивного карантину».

Що це означає, пояснив глава українського Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

По-перше, згідно з постановою, «адаптивний карантин» встановлюється на території України з 22 травня по 22 червня 2020 року з урахуванням ситуації в регіонах.

По-друге, грунтуючись на певних умовах і з огляду на епідеміологічну ситуацію в регіонах, рішення про пом’якшення обмежень зможе приймати місцева влада.

Про які умови йдеться? Наприклад, протягом останніх 7 днів в регіоні має бути зареєстровано не більше 12 випадків захворювання на коронавірус на 100 тисяч населення. Завантаженість лікарень при цьому повинна складати менше 50%, а кількість тестувань – перевищувати 12 тисяч на 100 тисяч населення за тиждень.

У регіонах, в яких епідеміологічні показники відповідають даним критеріям, з 22 травня відновлять роботу громадського транспорту.

По-третє, пом’якшення обмежень в рамках «адаптивного карантину» буде здійснюватися в 5 етапів з десятиденним інтервалом.

Читайте також: ТОП-5 видатних банкірів в історії України

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з інформацією, оприлюдненою Мінекономіки, в I кварталі 2020 року в Україні «на плаву» залишалися такі галузі, як фармацевтика та хімвиробництво, сфера охорони здоров’я, харчова промисловість і ІТ-сектор.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)