В Україні запрацювала міжвідомча рада, яка захищатиме фінансову допомогу ЄС

Збільшення довіри Європейського Союзу до української системи захисту фінансових інтересів України і ЄС в перспективі веде до збільшення фінансової допомоги, створює умови для надання Україні в майбутньому права управління фінансами, які виділяються нашій державі. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу віце-прем’єр-міністра України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції.

Системна координація міністерств і відомств дозволить гарантувати захист фінансової допомоги ЄС, в перспективі веде не тільки до її ефективного і прозорого використання, а й до збільшення довіри і розширення обсягу допомоги, переконаний віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Тому було відновлено роботу Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України і ЄС. Рада була створена постановою Кабінету Міністрів України 25 жовтня 2017 року, але з тих пір так і не запрацювала.
“Ми наводимо порядок і запускаємо створення системи надійного захисту фінансової допомоги ЄС від будь-яких порушень. Системна координація дозволить Україні ефективно залучати ресурси Євросоюзу”, – підкреслив Дмитро Кулеба.

До складу Міжвідомчої координаційної ради входять представники Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Національного антикорупційного бюро України, Державної фіскальної служби, Національного агентства України з питань державної служби, Державної аудиторської служби, Держфінмоніторингу, Служби зовнішньої розвідки, Офісу Генерального прокурора України, Служби безпеки України, Національної поліції.

На раду, зокрема, покладено завдання з координації дій органів виконавчої влади щодо виявлення та протидії фактам шахрайства з фінансовими ресурсами та послугами ЄС, що надаються для проведення комплексних євроінтеграційних реформ. Такий контроль передбачений в шостому розділі Угоди про асоціацію України та ЄС “Фінансове співробітництво та положення щодо боротьби з шахрайством”.

Віце-прем’єр-міністр закликав членів ради активізувати роботу і міжвідомчу координацію.

“Дієвий контроль і координація не тільки підвищать обсяги вибірки наявних коштів, а й створюють можливості для розширення фінансування. Кожен євроцент повинен бути використаний за призначенням, прозоро і ефективно”, – підкреслив він.

Підсумовуючи, віце-прем’єр-міністр поінформував учасників ради, що наступне засідання відбудеться через два місяці, в квітні 2020 року.

Нагадаємо, днями Фонд державного майна (ФДМ) України уклав меморандум зі Світовим банком для реформування системи оціночної діяльності в Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)