В Україні до кінця року проведуть відкрите тестування е-гривні

До тестування зможуть долучитися банки, небанківські фінансові установи та їхні клієнти.

У 2024 році Національний банк України планує провести відкрите тестування державної цифрової валюти — е-гривні, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

У регуляторі нагадали, що перше тестування е-гривні Національний банк провів у 2018 році. Воно відбувалось у закритому середовищі і передбачало впровадження платформи «Електронна гривня», випуск в обіг обмеженої кількості цифрової гривні та тестування операцій з е-гривнею виключно працівниками НБУ та кількома компаніями – учасницями проєкту.

Другий етап, який має стартувати у другій половині цього року, буде відкритим. Це означає, що в ньому зможуть взяти участь банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти, які бажають протестувати функціональність е-гривні.

«Усі платіжні операції з е-гривнею під час тестування відбуватимуться на єдиній технологічній платформі, оператором якої буде Національний банк. Наразі ми здійснюємо пошук розробника технологічного рішення для реалізації пілотного проєкту. Під час тестування ми плануємо дослідити ефективність обраної технологічної платформи та зручність використання е-гривні для здійснення платіжних операцій, її переваги на практиці, що допоможе прийняти зважене рішення про доцільність широкомасштабного її випуску в Україні», – заявив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін.

Він додав, що запрошувати користувачів на тестування планується через банки – учасників пілотного проєкту. Наразі НБУ опрацьовує остаточні деталі.

Водночас рішення про доцільність широкомасштабного випуску е-гривні в Україні Національний банк ухвалюватиме за результатами дослідження й підходитиме до цього питання зважено, враховуючи, зокрема, потенційний вплив від її запровадження на фінансову систему держави.

Андрій Поддєрьогін підкреслив, що в будь-якому разі е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні,  а буде їх доповненням. Користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні (готівковою або безготівковою, у тому числі е-гривнею) здійснювати розрахунки.

Читайте також: Стабільний початок весни: огляд банківського кредитування у березні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Україні потрібно понад $9 млрд зовнішнього фінансування на пріоритетне відновлення.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)