Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
В Україні залишилося 190 кредитних спілок: скільки було наприкінці лютого
За період дії військового стану в Україні припинила роботу майже третина КС.
Війна завдала серйозного удару небанківському ринку України: з початку вторгнення в країні припинили роботу 85 кредитних спілок, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
За даними НБУ, майже третина кредитних спілок припинила роботу з початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну.
Так, зазначають у Нацбанку, сьогодні на ринку функціонують 190 кредитних спілок із загальним обсягом активів близько 2 млрд гривень, тоді як наприкінці лютого їх налічувалося 275. Таким чином, за період дії військового стану роботу припинили 31% кредитних спілок. Сьогодні їхня частка на ринку становить менше 0,5% від загального обсягу фінансового ринку країни.
«На жаль, війна завдала нищівного удару по ринку», – констатують головний експерт офісу правління Нацбанку Сергій Безпалий та в.о. директора департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Сергій Савчук.
За даними Національного банку України, на тимчасово окупованих територіях, захоплених після 24 лютого, залишається близько 20 кредитних спілок. При цьому 17 фінансових установ досі перебувають чи були у зоні ведення бойових дій.
«Ще 24 кредитні спілки, враховуючи евакуацію більшості працівників, фактично не провадять діяльність», – наголошується в повідомленні регулятора.
Крім того, учасники ринку продовжують нарощувати частку непрацюючих кредитів: лише за перші три місяці війни рівень NPL у їхніх портфелях зріс удвічі. Окремі кредитні спілки, констатують у Національному банку, мають 85-90% простроченого кредитного портфеля.
Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у травні обсяг непрацюючих кредитів у банківському секторі України зріс на 7,8 млрд гривень.
Коментарі (0)