В Україні залишилося 190 кредитних спілок: скільки було наприкінці лютого

рабочий стол

За період дії військового стану в Україні припинила роботу майже третина КС.

Війна завдала серйозного удару небанківському ринку України: з початку вторгнення в країні припинили роботу 85 кредитних спілок, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.

За даними НБУ, майже третина кредитних спілок припинила роботу з початку повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну.

Так, зазначають у Нацбанку, сьогодні на ринку функціонують 190 кредитних спілок із загальним обсягом активів близько 2 млрд гривень, тоді як наприкінці лютого їх налічувалося 275. Таким чином, за період дії військового стану роботу припинили 31% кредитних спілок. Сьогодні їхня частка на ринку становить менше 0,5% від загального обсягу фінансового ринку країни.

«На жаль, війна завдала нищівного удару по ринку», – констатують головний експерт офісу правління Нацбанку Сергій Безпалий та в.о. директора департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Сергій Савчук.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними Національного банку України, на тимчасово окупованих територіях, захоплених після 24 лютого, залишається близько 20 кредитних спілок. При цьому 17 фінансових установ досі перебувають чи були у зоні ведення бойових дій.

«Ще 24 кредитні спілки, враховуючи евакуацію більшості працівників, фактично не провадять діяльність», – наголошується в повідомленні регулятора.

Крім того, учасники ринку продовжують нарощувати частку непрацюючих кредитів: лише за перші три місяці війни рівень NPL у їхніх портфелях зріс удвічі. Окремі кредитні спілки, констатують у Національному банку, мають 85-90% простроченого кредитного портфеля.

калькулятор

Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у травні обсяг непрацюючих кредитів у банківському секторі України зріс на 7,8 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)