В Україні можуть збанкрутувати до 20 банків – АУБ

вывеска Банк

В Асоціації розповіли про наслідки застосування ставки рефінансу за довгостроковими та короткостроковими кредитами 27%.

Підвищення облікової ставки до 25% може призвести до необоротних наслідків банківської системи країни. Про це йдеться у зверненні Асоціації українських банків до голови НБУ Кирила Шевченка, передає Banker.ua.

За словами президента АУБ Андрія Дубаса, рішення Національного банку про підвищення облікової ставки з 10% до 25% торкається кількох суттєвих питань, що стосуються роботи як банківського сектору, так і реального сектору економіки.

«Подорожчання грошових ресурсів для реального сектору економіки та банківської системи призведе до зупинення кредитування», – зазначають в Асоціації, прогнозуючи, що після підвищення процентної ставки обслуговувати кредити припинять більше 50% позичальників.

За їхніми даними, збільшення відсотків за кредитами спровокує різке погіршення структури кредитних портфелів, спричинить порушення норм резервування та значне зниження ліквідності банківської системи.

«Це може призвести до втрати капіталу та ліквідності банківської системи і, як наслідок, до банківської кризи, якої вдавалося уникнути навіть під час перших місяців війни», – попереджають в АУБ.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними Асоціації, багато клієнтів вже зараз звертаються до банків із проханням про проведення реструктуризації поточної кредитної заборгованості. Це, зазначають в АУБ, означає автоматичне погіршення структури активів банків, які, у свою чергу, є «клієнтами» НБУ тільки за кредитами рефінансування.

За словами Андрія Дубаса, у разі застосування ставки рефінансування за довгостроковими та короткостроковими кредитами 27% може відбутися банкрутство до 20 українських банків.

Щоб уникнути таких плачевних наслідків, АУБ пропонує Нацбанку перенести термін надання відповіді банкам щодо погодження чи не погодження на нові умови ставки за кредитами рефінансування на 10 червня 2022 року.

«Це зумовлено необхідністю докладно відпрацювати банкам, Асоціації та НБУ всі ризики та загрози, які може принести різке підвищення ставки рефінансування для банків України», – наголошують в Асоціації.

пустой карман

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк України ухвалив рішення щодо підвищення облікової ставки до 25% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)