В яких банках і в якій валюті зберігають свої заощадження українці: дані НБУ

bank building

Станом на 1 січня на депозитних рахунках у банках країни було зосереджено 49,8 млн вкладів.

Незважаючи на вкрай низькі ставки, більш ніж третина всіх коштів українських вкладників у банках-учасниках ФГВФО на 1 січня 2022 року зберігалася в інвалюті, повідомляє Banker.ua з посиланням на РБК-Україна.

Сума коштів, яку довірили вкладники українським банкам-учасникам ФГВФО (за винятком Ощаду), на початок року становила 675,6 млрд гривень.

37% вкладів, незважаючи на низькі ставки, українці зберігали в іноземній валюті, повідомляють у НБУ. Так, якщо відсоткові ставки за гривневими вкладами наприкінці 2021-го становили в середньому 7,2% річних, то у випадку із валютними депозитами показник сягав 0,6%.

Головний Telegram-канал банкірів

Загалом на депозитних рахунках у банківських установах України на 1 січня було зосереджено 49,8 млн вкладів: левова частка – у гривні. За даними регулятора, у національній валюті вкладники тримають 422,8 млрд гривень (42,8 млн депозитів), тоді як в іноземній – 252,8 млрд гривень (6,99 млн депозитів).

Лідером за кількістю та обсягом депозитних вкладів залишається ПриватБанк, якому 23 млн 194 тисяч клієнтів довірили зберігання 263,6 млрд гривень.

Альфа-банк сьогодні обслуговує 2 млн 590 тисяч вкладників із 50,5 млрд гривень на рахунках, тоді як Raiffeisen Bank зберігає кошти 2 млн 767 тисяч клієнтів загальним обсягом 48,8 млрд гривень.

Число вкладників Універсал Банку на 1 січня 2022-го становило 5 млн 38 тисяч осіб з 32,4 млрд гривень «за душею», тоді як на рахунку ПУМБу – обслуговування 2 млн 500 тисяч власників депозитів на загальну суму 36,9 млрд гривень.

bank

Читайте також: Тетяна Путінцева (КомІнБанк): «Найвища майстерність у наданні послуг – не тільки надавати те, за чим звернувся клієнт, але й випереджати його бажання»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що станом на 1 січня поточного року найбільший портфель депозитів юросіб був у Приватбанку, тоді як лідером кредитування бізнесу був Укрексім.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)