Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Як заощадити під час здійснення валютообмінних операцій за кордоном: поради банкіра
Чому важливо у Чехії платити у кронах, у Польщі – у злотих, а у Німеччині – у євро.
Щоб заощадити при здійсненні валютообмінних операцій, українцям слід відмовитися від переведення в готівку коштів та розрахунків доларовою карткою за продукти та послуги в країнах ЄС, а також завжди розраховуватися у валюті тієї країни, в якій вони знаходяться в даний момент. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов, повідомляє Banker.ua.
Олексій Блінов дав українцям кілька порад, які дозволяють краще адаптуватися до нових умов життя та економити під час здійснення валютообмінних операцій.
По-перше, зазначає головний аналітик Альфа-Банку, українцям, які виїхали за кордон, не слід розраховуватися доларовими картками за продукти та послуги в країнах Євросоюзу, а потрібно скористатися можливістю конвертації долара в євро за прийнятним курсом.
По-друге, за кордоном краще розраховуватися карткою, а не знімати готівку з банкоматів, оскільки за фактом курс у торгових мережах нижчий, ніж той курс, за яким знімають валюту. Крім того, за словами спеціаліста, існує мережа агентів, які закладають у курс приховану комісію. Готівку краще приберегти для розрахунку в німецьких аптеках, де картки не приймають.
По-третє, Олексій Блінов радить завжди розраховуватися у валюті тієї країни, в якій ви знаходитесь.
«Це дуже небезпечна штука, коли вам у Європі пропонують розрахуватись у доларах. Там буде потрійна конвертація, і на цьому запрацюють навіть не банки, а сторонні європейські особи. Важливо у Чехії намагатися платити у кронах, у Польщі – у злотих, у Німеччині – у євро», – радить начальник аналітичного відділу Альфа-Банку.
Варто зазначити, що, на думку експертів, на сьогоднішній день фінансова система України перебуває у стабільному стані, але через війну важко прогнозувати, коли НБУ повернеться до вільного курсоутворення.
Аналітики вважають, що до кінця цього року не відбудеться. Коли ж гривню відпустять, тренд української нацвалюти зміниться у бік девальвації.
Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Віталія Ваврищука, який очолює департамент макроекономічних досліджень групи ICU, Національний банк навряд чи скоро зможе відпустити курс гривні у вільне плавання.
Коментарі (0)