«Вартість кредитів – не єдиний параметр їхньої «доступності»: банкір розставив всі крапки над «і»

Для формування кредитоспроможного попиту на банківське фінансування в Україні недостатньо великих, середніх і малих кредитоспроможних клієнтів, зазначає експерт.

Щоб банки могли знизити маржу, а кредити стали більш доступними, необхідно здійснити низку системних змін, включаючи підвищення операційної ефективності банків і повноцінний запуск ринку землі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Євген Заіграєв.

За словами нашого співрозмовника, вартість кредитів – не єдиний параметр їхньої «доступності».

«У цій частині у нас є перспектива подальшого зниження вартості грошей (вважаю цей варіант поки мало ймовірним), а також розміру банківської маржі», – зазначає експерт.

У той же час, додає Євген Заіграєв, щоб банки могли знизити маржу, а кредити стали більш доступними, необхідно здійснити низку системних змін.

В першу чергу, співрозмовник Banker.ua наголошує на необхідності підвищення операційної ефективності банків, в тому числі інвестицій в автоматизацію, зміну моделі, а також формату бізнесу і відділень тощо.

«Тут може бути низка заходів, що ведуть до укрупнення банків і стимулюють власників банків вкладати гроші в інновації», – додає виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу та МСБ «Кредобанку».

Далі Євген Заиграев наголошує на важливості реформування законодавства та судової системи, яка повинна захищати права кредитора, а також необхідності створення інститутів довгострокового інвестування (пенсійні та інші фонди), які повинні стати системним джерелом «довгих» і дешевих грошей.

Серед інших параметрів експерт згадує повноцінний запуск ринку землі, внесення змін до податкового законодавства, які б стимулювали бізнес інвестувати в створення нових виробництв в Україні та в модернізацію вже діючих, а також розвиток суб’єктів економіки.

«У тому числі і через зниження податкового і регулятивного тиску», – зазначає банкір, додаючи, що таким чином можна було б сформувати кредитоспроможний попит на банківське фінансування.

«Сьогодні в Україні банально мало великих, середніх і малих кредитоспроможних клієнтів», – резюмує Євген Заіграєв.

Читайте також: Наталія Ковальова (Zakupki.Prom.ua): «Ми бачимо великий запит на автоматизацію від банків»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 червня Нацбанк України знизив облікову ставку одразу на 2 п.п. – до 6,0% річних. Глава НБУ Яків Смолій зазначає, що поточний рівень облікової ставки – найнижчий за всю історію незалежної України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)