Вартість оренди житла в Києві знизилася на 5-10%

Станом на кінець 2019 року вартість оренди житла в Києві знизилася приблизно на 5-10%. Так, в середньому однокімнатну квартиру в новобудові в центрі міста можна зняти за 16-18 тисяч гривень, в спальному районі – за 7-9 тисяч гривень на місяць. У старому житловому фонді – за 9-11 тисяч в центрі і за 6-8 тисяч на околицях міста. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ).

“Це може бути пов’язано з курсом гривні, а також зі зниженням ділової активності. Тому збільшується пропозиція на ринку оренди”, – пояснює віце – президент Асоціації професійних керуючих нерухомістю Анатолій Топал.

Експерт зазначає: “Найдешевше житло можна зняти кілометрів за 50 від великих міст, в невеликих селищах, містечках, де немає роботи і погане транспортне сполучення. Також можна зняти житло безкоштовно: це варіант догляду за будинком або квартирою, коли орендар платить тільки за комунальні послуги. Найбільш популярним орендованим житлом на сьогоднішньому ринку є квартири з окремою спальнею. Їх ще називають евродвійками. Це коли є окрема спальня і вітальня з кухонною зоною. Основний попит йде на одно- і двокімнатні квартири”.

Слід зазначити, що вартість оренди житла залежить від терміну знімання. “Є подобова оренда і довгострокова. У таких курортних містах, як Одеса чи Львів подобова оренда може бути вище за київську. Це як альтернатива готельному бізнесу. При цьому довгострокова оренда буде дешевше. Оренда завжди більш дохідна для власника, ніж довгострокова, але й більш трудомістка. Потрібно більше вкладатися в керування”, – відзначає експерт.

Переваг іпотечного кредитування замість довгострокової оренди житла зараз немає. “Ставки, які пропонуються по іпотеці не вигідні. Якщо вони знизяться до 12-15%, тоді буде вигідніше залучати кредитні кошти”, – пояснює експерт.

Відзначимо, що великі торгово-розважальні центри в Києві належать найбагатшим людям України та зарубіжжя. Але більшість  з них куплені у колишніх і нинішніх депутатів Київради, які безперешкодно отримували землю під забудову.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)