У Нацбанку розповіли про доступні кредити і анонсували «велике списання NPL»

Протягом трьох років українські банки мають скоротити обсяг NPL на 305 млрд гривень, заявляють в НБУ.

В Україні високий, але не «загрозливий» рівень NPL. У вересні держбанки повинні списати ще 25 млрд грн “поганих кредитів». Про це в ході онлайн-зустрічі з представниками EBA заявив глава Нацбанку Кирило Шевченко, передає Banker.ua.

Як повідомляє прес-служба регулятора, незважаючи на те, що рівень NPL в Україні сягає 50%, загрозливим його назвати не можна, так як переважний відсоток кредитів покритий резервами.

При цьому левова частка «поганих кредитів» доводиться на держбанки, які скорочують NPL за допомогою механізму фінансової реструктуризації або за допомогою продажу через голландські аукціони.

За словами Кирила Шевченка, в червні українські держбанки вже списали 22 млрд грн непрацюючих кредитів, і в вересні регулятор очікує додатково списання NPL на суму 25 млрд грн.

В НБУ також нагадують про те, що в червні Радою з фінансової стабільності були затверджені трирічні плани щодо зниження проблемних кредитів в державних банках. Відповідно до цих планів, фінустанови протягом трьох років скоротять розмір NPL на 305 млрд гривень (73% від усього обсягу) з «червневих» 416 млрд гривень.

«Реалізація цих планів щоквартально перевірятися», – зазначив Кирило Шевченко.

Що ж стосується доступних кредитів в Україні, то, за словами глави НБУ, після зниження облікової ставки банки отримали можливість опустити ставки по депозитах в нацвалюті до 8-9% річних.

«Банки сьогодні кредитують якісних корпоративних позичальників під 11-12% річних», – уточнює глава НБУ.

За його словами, зниження вартості кредитних ресурсів буде залежати від того, наскільки захищені будуть права кредиторів, так як в ціну кредиту включена вартість ризику.

Читайте також: “Фінансовий ринок України відновиться вже наступного року”, – Андрій Нікітін

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що державний «Ощадбанк» оголосив про плани з продажу непрацюючих кредитів на відкритих «голландських» аукціонах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)