Верховний Суд підтвердив правомочність рішень НБУ щодо банків-банкрутів

Велика палата Верховного Суду, яка розглядала вимогу компанії “Укрінком” визнати її правонаступником збанкрутілого “Укрінбанку”, відмовила позивачеві. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Верховний Суд уточнив, що банки-банкрути не можуть бути повернуті на ринок без відповідного рішення Національного банку.

“Згідно з постановою Палати, рішення судів про скасування неплатоспроможності – це не привід для припинення тимчасової адміністрації або ліквідації банку, яку проводить ФГВФО.

Крім того, палата зробила висновок, що суди нижчих інстанцій не можуть скасовувати рішення НБУ про виведення банків з ринку тільки на підставі порушень процедури”, – заявив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новиков.

Відзначається, що таке рішення суду має вирішальне значення в судових процесах між Нацбанком, Фондом гарантування і “банками-зомбі”, які раніше отримали рішення судів про те, що Нацбанк незаконно визнавав їх неплатоспроможними.

Нагадаємо, НБУ визнав “Укрінбанк” неплатоспроможним в кінці 2015 року. В середині 2016 року фінустанову перейменували, власники (неформальний вплив на банк приписують екс-главі НБУ Володимиру Стельмаху, офіційний мажоритарій – Володимир Клименко, якому належить близько 70% акцій) перереєстрували банк в юрособу “Укрінком” і “перевезли” його з Києва до Сєвєродонецька.

У березні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову правління Національного банку “Про віднесення ПАТ “Укрінбанк”до категорії неплатоспроможних”.

Нагадаємо, в січні Фондом гарантування вкладів фізичних осіб вже була завершена ліквідація ПАТ «Банк «Демарк», ПАТ «Грін Банк», ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» і ПАТ «МІСЬКИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК». Також вже в лютому неплатоспроможний комерційний банк «ТК КРЕДИТ» був повністю ліквідований.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)