Відкриття та закриття рахунків боржників: НБУ затвердив важливий пункт закону про платіжні послуги

документы

Постанова № 116 починає діяти з дня набуття чинності законом «Про платіжні послуги».

Нацбанк України затвердив важливий пункт закону про платіжні послуги, основні положення якого запрацюють із другої половини 2022 року, повідомляє Banker.ua.

У рамках вимог нового Закону України «Про платіжні послуги» НБУ розробив порядок інформування виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників. Відповідну ініціативу затверджено постановою Правління Нацбанку № 116 від 13 червня 2022 року.

Постанова № 116 починає діяти з дня набуття чинності Законом України «Про платіжні послуги».

Так, зазначається у повідомленні регулятора, всі постачальники платіжних послуг з обслуговування рахунків під час відкриття або закриття банківських/платіжних рахунків будуть зобов’язані перевіряти наявність інформації про користувача в Єдиному реєстрі боржників.

У якості постачальників платіжних послуг НБУ вказує банки, платіжні установи та установи електронних грошей, операторів поштового зв’язку та філії закордонних платіжних установ.

Головний Telegram-канал банкірів

У разі відкриття або закриття рахунку постачальник платіжних послуг зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунку особі, внесеній до Єдиного реєстру боржників, повідомити про це відповідний орган державної виконавчої служби або приватного виконавця, зазначений у Реєстрі.

Обмін даними між постачальником платіжних послуг та виконавцем з перевірки інформації про користувачів в Єдиному реєстрі боржників, а також інформування виконавців про відкриття або закриття рахунків здійснюється за допомогою електронного сервісу інформаційної взаємодії.

Дані, що надаються в повідомленнях, становлять банківську таємницю та таємницю постачальника платіжних послуг, додають до НБУ.

НБУ

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що закон про платіжні послуги, спрямований на впровадження інновацій у фінансовій сфері та покликаний модернізувати ринок платіжних послуг країни, підписав президент у липні 2021-го.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)