Відмова від російської нафти: Європа розглядає новий проєкт ембарго

добыча нефти

Згідно з новим документом, Євросоюз зупинять імпорт російської нафти за півроку.

Єврокомісія запропонувала країнам-членам ЄС новий проєкт нафтового ембарго, який передбачає продовження перехідного періоду, який буде необхідний для відмови від російської нафти, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали УНІАН.

Згідно з інформацією, оприлюдненою джерелами агентства Bloomberg, Європа розглядає новий проєкт нафтового ембарго проти росії.

У документі прописано рішення не накладати санкції на нафтопровід «Дружба», яким сировина надходить до Угорщини. Крім того, проєкт передбачає надання відстрочки на введення ембарго до червня чи грудня 2024 року для Болгарії.

Загалом, згідно з новим планом, держави Євросоюзу поступово зупинять імпорт російської нафти за півроку, а нафтопродуктів – за вісім місяців.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, згідно з прогнозом Bank of America, різке скорочення експорту російської нафти підніме ціни на Brent вище за $150 за барель.

У поточних умовах аналітики BofA очікують середню вартість Brent у 2022 році на рівні $104,48 за барель, а у 2023-му – в межах $100. Через проблеми з постачанням відновлення попиту на сировину до рівнів, що існували до пандемії COVID-19, не очікується.

Вранці 30 травня (станом на 8:15) нафта марки Brent торгується на рівні $116,48 за барель: з моменту закриття попередньої сесії сировина подорожчала на 0,80%.

Нафта WTI у понеділок також дорожчає, і її вартість вже зросла на 0,90%: ціна технічної сировини – $116,11 за барель.

котировки

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 21 по 30 червня Міністерство енергетики США має намір поставити із стратегічних резервів малосірчисту нафту з SPR (стратегічний нафтовий резерв) обсягом до 39 млн барелів, а з 1 липня по 15 серпня – високосірчисту обсягом 1,1 млн барелів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)