Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Відносини з МВФ і економічні перспективи України: в Oxford Economics озвучили низку прогнозів
ВВП України в 2020 році скоротиться на 5,2%, а в 2021-му повернеться до зростання і підніметься на 3,6%, прогнозують аналітики Oxford Economics.
Експерти Oxford Economics попереджають: «втрата імпульсу» в частині проведення ключових реформ може зіпсувати відносини між Україною і МВФ. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс-Україна.
Згідно з даними, опублікованими у вересневому звіті Oxford Economics, якщо Україна буде зволікати з реалізацією реформ, МВФ може засумніватися в здатності уряду й надалі просуватися в цьому напрямку: йдеться про проведення подальших структурних реформ і вжиття заходів з боротьби з корупцією.
Аналітики також озвучили низку прогнозів стосовно подальших економічних перспектив України. Згідно з ними, ВВП країни в поточному році скоротиться на 5,2%, а в 2021-му повернеться до зростання і підніметься на 3,6%.
При цьому експерти припускають різке зростання інфляції на початку 2021 року. За їхніми словами, по мірі виходу країни з кризи попит відновиться раніше, ніж виробництво, і компанії можуть зіткнутися з додатковими витратами на тлі підвищення мінімальної заробітної плати.
Що ж стосується курсу гривні, то в 2021 році середньорічний курс, згідно з новим прогнозом Oxford Economics, складе 28,4 грн/$ (в травневому прогнозі компанії показник становив 27,4 грн/$).
У поточному році середньорічний курс очікується на рівні 27 грн/$.
Також експерти зазначають, що нові спалахи COVID-19 і відсутність прогресу у відновленні миру на сході країни посилюють невизначеність подальших економічних перспектив України.
Читайте також: Топ-5 найдорожчих угод M&A в першому півріччі 2020 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що агентство Fitch очікує падіння ВВП України в 2020 році на рівні 6,5% і прогнозує наближення інфляції в кінці року до цільового показника Нацбанку 5%.
Коментарі (0)