Скільки триватиме повоєнне відновлення української економіки: думка експерта

экономисты

Відновлення – це великий інвестиційний проєкт, внесок у який має зробити сама Україна.

На повоєнне відновлення української економіки потрібно від 5 до 10 років. Такий прогноз на конференції «Після війни» озвучив голова правління інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, повідомляє Banker.ua з посиланням на УНІАН.

Відновлення української економіки після війни, яка забрала 50% ВВП країни, вимагатиме колосальних зусиль і від керівництва України, і від її громадян.

За словами Ігоря Бураковського з інституту економічних досліджень та політичних консультацій, щоб компенсувати втрати, щорічне зростання ВВП країни має становити 15% протягом п’яти років та 7% – протягом десяти років.

Як повідомив експерт під час конференції «Після війни», яка проходила у Варшаві, українці не повинні розглядати економічне відновлення країни як «подарунок міжнародної спільноти».

«Це великий інвестиційний проєкт, внесок у який має зробити і сама Україна», – наголосив Ігор Бураковський.

Головний Telegram-канал банкірів

За словами голови правління інституту економічних досліджень та політичних консультацій, у процесі повоєнного відновлення України суспільство має сприяти налагодженню регулярного, чесного та відповідального діалогу між громадянами та владою, а також пропонувати ефективні вирішення відповідних проблем.

Крім того, додає фахівець, громадянське суспільство має виступити у якості драйвера мобілізації відновлювальних зусиль.

«Воно (громадянське суспільство – прим.ред.), як виразник різних політичних, соціальних, культурних інтересів різного рівня та активний учасник захисту України, має відігравати вирішальну роль у визначенні того, яке саме відновлення потрібне країні», – підсумував під час виступу Ігор Бураковський.

график

Читайте також: Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, за словами голови НБУ, міжнародні резерви України зменшилися до $26,6 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)