Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Відновлення світової економіки сповільнилося: у МВФ назвали причину
До кінця 2024 року світ втратить через пандемію COVID-19 близько $13,8 трлн, прогнозують в МВФ.
Світова економіка відновлюється, але через нові спалахи COVID-19 і збої в ланцюжку поставок імпульс до зростання в 2022 році істотно послабився, констатують у МВФ. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Укрінформ.
Позитивна динаміка відновлення глобальної економіки зберігається, проте поточні темпи зростання не виправдали прогнозів, озвучених аналітиками МВФ минулого місяця, заявила голова Фонду Крісталіна Георгієва під час зустрічі глав регуляторів та міністрів фінансів країн G20.
Георгієва нагадала, що в січні Фонд знизив прогноз відновлення світової економіки «до ще добрих 4,4%».
Сьогодні ж, зазначають у МВФ, ситуація погіршується на тлі загострення геополітичної обстановки та зростання цін на енергоносії, а також через нестабільність фінансових ринків та збереження інфляції на високому рівні.
Згідно з прогнозами Фонду, внаслідок пандемії COVID-19 до кінця 2024 року світ втратить близько 13,8 трлн доларів.
За словами директора-розпорядника МВФ, подолати «смугу перешкод» у 2022-му вдасться завдяки надзвичайній гнучкості політики та міцній міжнародній співпраці.
Кристаліна Георгієва зазначає, що на тлі уповільнення глобального зростання має бути реалізована низка пріоритетів, таких як:
- розширення глобального реагування на затяжні економічні наслідки пандемії (у тому числі посилення систем охорони здоров’я, збільшення інвестиції у медичні дослідження та доступ до вакцини);
- необхідність калібрування макроекономічної політики з урахуванням особливостей кожної держави;
- допомога країнам, які потребують реструктуризації боргу.
Варто також зазначити, що візит місії МВФ до України та перегляд програми Stand-By очікується вже найближчим часом. У Мінфіні розраховують на виділення Україні кредиту у $700 млн.
Читайте також: Віддаючи на зберігання: який депозит вибрати у лютому 2022-го
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Сергія Марченка, Україна в поточних умовах не розглядає інших варіантів, як продовження співпраці з МВФ.
Коментарі (0)