Експерт пояснив, хто в Україні відчує вигоду від зниження облікової ставки

Рішення щодо кредитування кожного конкретного клієнта приймається банками в залежності від специфіки, поточної ситуації та планів розвитку, зазначають в банку «Кредит Дніпро».

Ефект від зниження облікової ставки з подальшим падінням ставок по депозитах буде можливий, якщо НБУ продовжить активно кредитувати українські банки, таким чином частково заміщаючи дорогий клієнтський ресурс. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів начальник відділу по роботі з інвесторами Банку «Кредит Дніпро» Андрій Приходько.

За словами нашого співрозмовника, зниження облікової ставки жодним чином не вплине на ризик-апетит українських банків, які зараз дуже стримано ставляться до кредитування нових позичальників.

«Вартість кредиту – це не тільки вартість фондування, а й вартість ризику, яка в даний час занадто висока. Тому вигоду від зниження облікової ставки відчують тільки висококласні клієнти, наприклад, транснаціональні корпорації і найбільші національні холдинги з експортним потенціалом», – зазначає експерт.

Проте, додає Андрій Приходько, таких клієнтів дуже мало.

«Якщо говорити про малий і середній бізнес, далеко не всі клієнти даного сегмента є кредитоспроможними. Крім того, МСБ в цілому виявився більш вразливим до введення карантину, особливо ті компанії, які працювали тільки на внутрішній ринок», – пояснює співрозмовник Banker.ua.

За словами Приходька, рішення щодо кредитування кожного конкретного клієнта приймається банками в залежності від специфіки, поточної ситуації з планами розвитку.

У той же час, додає він, та ж іпотека несе для українських банків дуже багато ризиків.

«Говорити про повноцінний запуск довгострокової іпотеки стане можливим тільки за умови активної роботі іпотечного агентства ДІУ, роль якого полягає в тому, щоб знизити ці ризики, представляючи інструменти рефінансування або гарантування для банків, що видають іпотеку», – резюмував експерт.

Читайте також: Не можу зняти гроші через фінмоніторинг. Тепер так буде завжди?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 11 червня Нацбанк України знизив облікову ставку одразу на 2 п.п. – до 6,0% річних. Глава НБУ Яків Смолій зазначає, що поточний рівень облікової ставки – найнижчий за всю історію незалежної України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)