Військові ОВДП залишаться частково гуманітарним і частково комерційним інструментом – Мінфін

монеты

Рішення про облікову ставку не впливає на прибутковість облігацій внутрішньої держпозики.

Пріоритет Міністерства фінансів – забезпечення повного реінвестування внутрішнього боргу як у гривнях, так і у валюті. Військові ОВДП залишаться частково гуманітарним і частково комерційним інструментом. Про це під час воркшопу для іноземних інвесторів на тему внутрішнього держборгу заявив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, повідомляє Banker.ua.

За словами уповноваженого з питань управління держборгом, на сьогоднішній день Україна має три основні джерела фінансування дефіциту бюджету:

  • продаж внутрішніх держоблігацій;
  • продаж військових облігацій НБУ;
  • пільгове закордонне фінансування.

Юрій Буца зазначає, що до початку повномасштабного вторгнення російського агресора держоблігації мали значний попит з боку нерезидентів, і після перемоги у війні Україна сподівається повернутися до повноцінного функціонування внутрішнього ринку.

За його словами, до війни метою Мінфіну було продовження середнього терміну до погашення боргу, тоді як зараз пріоритетом є забезпечення повного реінвестування внутрішнього боргу як у гривнях, так і у валюті.

Головний Telegram-канал банкірів

Так, зазначає уповноважений з питань управління держборгом, Міністерство фінансів спостерігає значний інтерес до військових облігацій з боку громадян.

«Найбільші інституційні учасники надали роздрібним клієнтам доступ до ринку. Індивідуальних інвесторів зараз близько 85 000», – говорить він.

Юрій Буца зазначає, що Мінфін зберіг прибутковість облігацій на довоєнному рівні.

«Ми переконані, що державні облігації є інструментом підтримки країни, а не максимізації інвестиційного прибутку. Механізм визначення ціни на вторинному ринку поки що не працює і, відповідно, у нас немає цінових індикаторів. Тому військові ОВДП залишаться частково гуманітарним та частково комерційним інструментом», – каже він.

За його словами, історично не було сильної кореляції між прибутковістю ОВДП та обліковою ставкою Нацбанку – за винятком найкоротшого кінця кривої прибутковості.

«Тому рішення про облікову ставку не впливає на прибутковість наших облігацій», – зазначає Юрій Буца, додаючи, що у планах Мінфіну – збереження кривої прибутковості на довоєнному рівні, оскільки останній ОВДП-аукціон показав, що попит на облігації залишається значним.

монеты

Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 14 червня Мінфін продав військові облігації внутрішньої держпозики майже на 5,5 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)