Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Використання РРО та перевірки: до законопроекту про повернення довоєнних податків внесли зміни
Сьогодні запропоновані нововведення підтримав профільний комітет. За словами заступника голови податкового комітету, деякі зміни суперечать вимогам МВФ.
Ухвалений в першому читанні законопроект №8401 про скасування пільгового оподаткування до розгляду в другому читанні отримав два оновлення. Про це повідомив заступник голови фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк, передає Banker.ua.
Перше нововведення стосується перевірок. Так, документальні планові перевірки стосуватимуться виключно платників податків, які здійснюють діяльність у сфері:
- виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
- організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
- надання фінансових та платіжних послуг.
Друге оновлення стосується використання реєстраторів розрахункових операцій. Передбачено звільнення від відповідальності за порушення вимог у сфері РРО, скоєні в період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023-го.
“Це ті зміни, про які ми вчора домовилися на засіданні фракцій. Решта залишається, як було, і норми набирають чинності з 1 серпня, зокрема скасування 2% ФОПам“, – зазначив нардеп.
За його словами, сьогодні, 30 червня, вказані нововведення затвердив податковий комітет, а законопроект ухвалять в цілому вже найближчими днями.
Водночас парламентар вважає, що така редакція буде неприйнятною для МВФ, оскільки порушуються одразу три пункти:
- дата скасування 2% – 1 серпня, а не 1 липня;
- мораторій на перевірки залишається для більшості суб’єктів;
- за фактом обов’язкове впровадження РРО переноситься на 1 жовтня, а не почне працювати з 1 липня.
Читайте також: Від проведення платежів до операцій з віртуальними активами: можливості небанківських платіжних установ у Польщі
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ДПС оприлюднила, скільки єдиного податку сплатили підприємці у 2023 році.
Коментарі (0)