Говорити про вільний ринок валюти в Україні поки що зарано – експерт

доллары

Здійснювати операції з готівковою валютою без нагальної потреби сьогодні не варто, кажуть економісти.

Валютний курс в Україні стабілізувався наскільки це можливо під час війни. Про це у коментарі Апострофу розповів експерт CASE Україна Євген Дубогриз, повідомляє Banker.ua.

За словами аналітика, незважаючи на військові дії, курс гривні стабілізувався, проте говорити про вільний ринок валюти в Україні поки що зарано: реальний курс сьогодні відрізняється від офіційного, встановленого Нацбанком.

«Така ситуація є негативним явищем для мирного часу, проте цілком допускається під час воєнного стану», – зазначив Євген Дубогриз.

Проте, каже аналітик CASE Україна, незважаючи на паніку, яка спостерігалася у перші дні війни, і значні черги в пунктах обміну валют, вже через місяць після початку бойових дій ситуацію вдалося стабілізувати.

Так, зазначає експерт, за офіційного курсу 29,25 грн/$, небанківські обмінники сьогодні пропонують курс на рівні 32,5-33,5 грн/$.

«Якщо порівняти це із ситуацією в РФ, де офіційний курс 104 рублі за долар, а реальний – 140-150, то видно, що українська валюта перебуває у кращому стані, ніж російська», – констатує Євген Дубогриз.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, на думку економістів, здійснювати операції з готівковою валютою без нагальної потреби сьогодні не варто.

Так, Олександр Охріменко називає інвестиції у долар ризикованими: за словами експертів, у короткостроковій перспективі валюта США значно не подорожчає.

Олег Пензін з Економічного дискусійного клубу не радить здійснювати угоди з валютою без термінової необхідності: особливо коли йдеться про її придбання.

гривна

Читайте також: Хранителі даних: ринок дата-центрів стрімко зростає

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з 28 березня до 1 квітня НБУ продав валюти на $303,6 млн і €304,8 млн, тоді як обсяги купівлі доларів та євро минулого тижня склали лише $21,5 млн та € 5 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)