Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ спростив вимоги до системи відеоконтролю для небанківських пунктів обміну валют
Відповідна постанова Правління Нацбанку набуває чинності 30 серпня.
НБУ спростив вимоги до системи відеоконтролю для небанківських пунктів обміну валют, повідомляє Banker.ua з посиланням на повідомлення Нацбанку України.
Вимоги до систем технологічного відеоконтролю за процесом обслуговування клієнтів у приміщеннях обмінників та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями, спрощено. Відповідна постанова Правління НБУ №192 набуває чинності 30 серпня 2022 року.
Так, нагадують у Нацбанку, згідно з постановою Правління НБУ № 165 від 29 липня, небанківським фінустановам та операторам поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями, було наказано встановити систему технологічного відеоконтролю за обслуговуванням клієнтів, яка відповідає вимогам, зазначеним у вищезгаданому документі.
Зазначимо, що ця постанова стосується особливостей регулювання та нагляду за провадженням діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі в період дії військового стану та внесення змін до постанови Правління НБУ від 6 березня № 39.
З урахуванням умов військового стану та звернень учасників ринку, що надходять до НБУ, регулятор прийняв рішення спростити низку вимог, що пред’являються до систем технологічного відеоконтролю за процесом обслуговування клієнтів у приміщеннях обмінників та операторів поштового зв’язку.
Зокрема, йдеться про спрощення вимог щодо забезпечення систем безперебійним аварійним харчуванням на період не менше 12 годин, а також роздільної здатності камер для відеоспостереження та термінів відновлення працездатності системи технологічного відеоконтролю.
Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ оновив порядок здійснення оверсайту платіжної інфраструктури в Україні відповідно до міжнародних стандартів Банку міжнародних розрахунків та підходів ЄЦБ.
Коментарі (0)