Виплати за державними цінними паперами: в НБУ вказали на тривожний сигнал

калькулятор, монеты

Поточний рівень доходності ОВДП не відповідає ринковим очікуванням та показникам інфляції.

Те, що виплати за державними цінними паперами суттєво перевищують суми, які надходять за результатами ОВДП-аукціонів, є тривожним сигналом. Про це в інтерв’ю Главкому заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє Banker.ua.

За словами Катерини Рожкової, те, що виплати за держоблігаціями значно перевищують суми, що надходять до державного бюджету від продажу ОВДП, відбувається насамперед через невідповідність рівня прибутковості ринковим очікуванням та показникам інфляції.

«Ми перебуваємо в діалозі з Міністерством фінансів і очікуємо, що підвищення ставок щодо військових ОВДП, яке відбувається зараз, продовжуватиметься й надалі», – зазначила заступник голови Нацбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

У той же час, додає Катерина Рожкова, з початку повномасштабної війни внутрішній фінансовий ринок змінив свою поведінку, а інвестори переглянули пріоритети щодо управління доходами та заощадженнями.

«Саме тому зараз важливо запропонувати дохідність, яка б зацікавила банки, населення, юросіб», – каже заступник голови НБУ, зазначаючи, що акумульовані таким чином кошти задовольнять потребу Мінфіну в постійній емісії для покриття дефіциту.

Що ж до емісії грошей НБУ, то, за словами Катерини Рожкової, на поточний рік було затверджено суму 400 млрд грн.

«Ми маємо намір обмежитися цією сумою. На сьогоднішній день ми викупили цінні папери на 255 млрд грн. Тобто у нас ще залишається невикористана частина 145 млрд грн. Це адекватний рівень, який не створить значних дисбалансів в економіці, але дозволить уряду й надалі платити пенсії, соціальні виплати, здійснювати військові витрати тощо», – додала заступник голови НБУ.

гривна

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, у найближчій перспективі стан української економіки визначатиметься подіями на фронті та міжнародною допомогою.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)