Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Вище за цей рівень інфляція не злетить: експерт озвучив прогноз для України на 2022 рік
Зростанню індексу споживчих цін в Україні перешкоджатиме, зокрема, і зниження внутрішнього попиту.
У 2022 році максимальний рівень інфляції в Україні становитиме 12-15%. Такий прогноз у коментарі UBR.ua озвучив виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзін, повідомляє Banker.ua.
«Інфляційна стеля» в Україні цього року становитиме 12-15%. Неконтрольованому зростанню споживчих цін у країні, на думку економіста, найближчими місяцями перешкоджатиме встановлення експортних квот на деякі види продуктів.
Зокрема, зазначає Олег Пендзін, йдеться про заборону на вивезення із країни цукру, м’яса та харчової солі. Також надмірній інфляції у 2022-му перешкоджатиме фактична неможливість вивезення з України сільськогосподарської сировини (через блокаду морських портів російськими військами).
За словами аналітика, на тлі обмеження експорту буде порушено правило експортного паритету цін. Так, зазвичай вартість головних товарів українського сільгоспекспорту була на рівні міжнародних цін. Тим не менш, через надлишки, що утворилися в країні, ціни на ці продукти будуть нижчими, ніж за кордоном. Йдеться про соняшникову олію, пшеницю та кукурудзу.
Крім того, додає Олег Пендзін, зростанню індексу споживчих цін в Україні перешкоджатиме зниження внутрішнього попиту.
«З України виїхало багато людей, а ті, що залишилися, перейшли на економне споживання», – зазначає економіст, додаючи, що прискорення інфляції можливе лише з початком активних робіт з відновлення країни після перемоги у війні.
За підсумками минулого року рівень інфляції в Україні зріс до 10%. У січні Нацбанк підвищив прогноз інфляції на 2022 рік до 7,7% (раніше показник очікувався на рівні 5%). Для порівняння: у кризових 2014 та 2015 роках інфляція склала 24,9% та 43,3% відповідно.
Читайте також: Приведи друга та зароби: як українські банки мотивують своїх клієнтів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами Крістін Лагард, сьогодні єврозона стикається з більш повільним економічним зростанням та вищою інфляцією. Проте регіону вдасться уникнути «стагфляції», що характеризується стійким зростанням інфляції на тлі безперервного спаду економіки.
Коментарі (0)