Чи сильно вдарить по економіці вихід нерезидентів із українських цінних паперів: думки експертів

подсчет на калькуляторе

Відповідно до прогнозу, уряду доведеться покладатися не стільки на приватні ринки капіталу, скільки на міжнародні фонди.

Поточний вихід зарубіжних інвесторів із ОВДП позначиться на макроекономічних показниках України, але не в І кварталі, а, скоріше, у довгостроковій перспективі. Таку думку у коментарі Інтерфакс-Україна висловили провідні вітчизняні аналітики, повідомляє Banker.ua.

На думку Павла Кухти з КШЕ, вихід іноземних інвесторів з українських ОВДП, який сьогодні спостерігається, насамперед, спричиняє тиск на валютний ринок. Що ж до можливого впливу «втечі нерезидентів» на макропоказники I кварталу, то експерт називає подібний взаємозв’язок малоймовірним.

Віталій Ваврищук, який представляє ICU, у свою чергу називає зниження апетиту закордонних інвесторів до українського боргу найбільш критичним для бюджетної сфери. На його думку, нинішній вихід нерезидентів ускладнить фінансування дефіциту держбюджету, як мінімум, на найближчі півроку.

Головний Telegram-канал банкірів

Так, зазначає фахівець, що стосується валютних запозичень, то тут уряд більше не зможе з упевненістю покладатися на приватні ринки капіталу – скоріше на фінансування міжнародними організаціями.

Крім того, додає економіст, на настрої бізнесу в січні-березні більшою мірою може вплинути затягування конфлікту РФ: інвестиційні програми можуть бути частково заморожені.

У той же час, незважаючи на всі труднощі, з якими доведеться зіткнутися Міністерству в ситуації, що склалася, експерти не поспішають називати поточні обставини критичними, наголошується в публікації.

Варто зазначити, що під час вчорашніх ОВДП-аукціонів інвестори масово проігнорували облігації внутрішньої держпозики, номіновані у нацвалюті. Так, 18 січня гривневих цінних паперів Мінфін продав лише на 119 млн грн.

Попит минулого вівторка був сконцентрований на доларових ОВДП, розміщення яких дозволило поповнити бюджет на $143,3 млн або 4 034,2 млн гривень.

рабочее место

Читайте також: Гроші назад: який кешбек пропонують українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку 2022 року Міністерство розмістило облігацій на суму 8027 млн гривень (перші січневі аукціони принесли держбюджету 3 874 млн гривень).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)